Termolifting Zaffiro – Sekret nieprzemijającego piękna

Starzenie się organizmu, w tym również skóry, to naturalny biologiczny proces, który jest nieunikniony. Jest to szereg postępujących w czasie zmian, które obejmują zmniejszenie biologicznej aktywności komórek, spowolnioną regenerację oraz obniżenie odporności i odpowiedzi na stres oksydacyjny.  Organizm człowieka osiąga swoje maksymalne możliwości regeneracyjne około 25 roku życia. Z każdym kolejnym rokiem życia jego wydolność stopniowo spada, co wiąże się również z utratą jędrności skóry. Skóra traci gęstość już od 26 roku życia i z roku na rok ilość kolagenu spada o mniej więcej 1 – 2%.

Choć jest to proces nieunikniony, można go znacznie opóźnić.

Jak spowolnić proces starzenia się opowie kosmetolog Patrycja Grzywaczewska, absolwentka Wyższej Szoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Gdyni, a także absolwentka Akademii Dietetyki w Gdyni.

Przez ostatnie 20 lat medycyna estetyczna i kosmetologia mocno się rozwinęły proponując pacjentom coraz to nowsze zabiegi. Ich zadaniem jest pomoc w likwidowaniu oraz zmniejszeniu objawów starzenia się skóry.

Jednym z zabiegów, którego skuteczność jest naukowo potwierdzona, to zabieg liftingu termicznego metodą Zaffiro.

Czym jest zabieg Zaffiro

Pierwsza faza zabiegu rozpoczyna się dokładnego oczyszczeniem skóry za pomocą dwufazowego peelingu wodnego, którego zadaniem jest oczyszczenie, usunięcie martwego naskórka oraz  przygotowanie skóry do odpowiedniego przewodzenia temperatury. Woda wykorzystywana w peelingu jest wzmocniona o odpowiednio dopasowany kompleks witaminowy, dobrany do potrzeb skóry wrażliwej, trądzikowej oraz z przebarwieniami.

Drugą technologią jest światło podczerwone. Jest  to rodzaj liftingu termicznego, czyli nieinwazyjnego i bezbolesnego odmładzania skóry, który znacznie poprawia jej kondycję.

Zaffiro jest wykonywane za pomocą urządzenia emitującego promieniowanie podczerwone, w którym odpowiednio dostosowana długość fal 750-1800 nm doprowadza do stopniowego rozgrzania struktur skóry właściwej, dzięki któremu włókna kolagenowe i elastyna, ulegają  skróceniu do ich pierwotnej długości, a fibroblasty są stymulowane do produkcji nowych włókien kolagenowych. Dodatkowo w tej technologii wykorzystywane jest chłodzenie powierzchniowe, co powoduje brak dyskomfortu związanego z temperaturą podczas zabiegu.

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Na początku procedury wykonywany jest peeling wodny. Z trzech malutkich dyszy wydostaje się aktywny koktajl witamin. Sprężone chłodne powietrze wydmuchuje płyn z dużą siłą, co silnie pobudza skórę, złuszcza martwy naskórek i poprawia wchłanianie produktów. Całość peelingu trwa ok 5 min.

Po oczyszczeniu wybranej partii skóry osoba wykonująca zabieg nakłada na nią chłodzący żel który zapobiega rozpraszaniu światła, a następnie przykłada do niej punktowo szafirową głowicę emitującą promieniowanie podczerwone. Jeden impuls składa się z trzech faz: zimno – ciepło – zimno. Dzięki takiemu rozplanowaniu impulsu mamy pewność, że ciepło o temperaturze ok. 65 stopni Celsjusza dotrze do skóry właściwej i  wywoła skurcz włókien kolagenowych. Całość zabiegu trwa 45 -60 minut.

W czasie Zaffiro nie jest odczuwany żaden dyskomfort, a osoba, która jest mu poddawana odczuwa jedynie przyjemne ciepło. Skóra po Zaffiro może być minimalnie zaczerwieniona, efekt ten ustępuje samoistnie po kilku godzinach. Stosowanie światła podczerwonego wiąże się z brakiem uszkodzeń naskórka oraz skory właściwej, dlatego po zabiegu można od razu wrócić do codziennej aktywności. Można go również traktować jako zabieg bankietowy, idealny na dzień przed ważnym wydarzeniem.

Kto może poddać się zabiegowi?

Zabieg Zaffiro jest polecany osobom, które borykają się z problemem utraty jędrności skóry, wiotkimi policzkami, zmarszczkami oraz różnego rodzaju wiotkościami na ciele. Zabieg ten może być wykonywany na każdy fototyp skóry, u osób opalonych oraz u osób z problemami naczyniowymi.

Na jakiej okolicy ciała można wykonywać zabieg?

Termolifting Zaffiro polecany jest szczególnie w celu obkurczenia skóry na brzuchu po porodzie, do modelowania owalu twarzy, dekoltu, pośladków, wnętrza ud, piersi i obszaru nad kolanami oraz likwidowania wszelkiego rodzaju wiotkości i zmarszczek.

Zabieg ten jest również idealny do oczyszczenia i odżywienia skóry oraz stosowany jest w profilaktyce przeciwstarzeniowej skóry.

Kiedy można zaobserwować pierwsze efekty i jak długo się utrzymują?

Już podczas zabiegu skóra jest widocznie rozjaśniona, odżywiona i ujędrniona. Kilka do kilkunastu dni po zabiegu dochodzi do poprawy gęstości skóry, wszelkiego rodzaju wiotkości są dużo mniej widoczne, zmarszczki wygładzone, a owal twarzy znacznie się poprawia. Pełny rezultat Zaffiro jest widoczny od 3 do 6 miesięcy po jego wykonaniu. W tym czasie włókna kolagenowe ostatecznie się obkurczają i regenerują. Rezultaty utrzymują się od roku nawet do dwóch lat.

Uzyskanie zadowalających efektów zabiegu jest uzależnione od indywidualnych oczekiwań, wieku i stanu skóry. Niektóre osoby są usatysfakcjonowane już po pierwszym zabiegu. Rekomendowana seria to 4 zabiegi wykonywane w odstępach 30-dniowych u osób powyżej 35 roku życia. Termolifting znacząco opóźnia procesy starzenia się skóry, z tego względu jego wykonanie jest zalecane w celach profilaktycznych osobom między 25 – 35. rokiem życia. Aby efekty były trwalsze, wskazane jest powtarzanie go średnio co 1,5 roku, dbanie o prawidłową codzienną pielęgnację skóry oraz stosowanie zbilansowanej i bogatej w składniki odżywcze diety – https://klinika-dermalogica.pl/blog/menu-mlodosci-czyli-dieta-zdrowej-skory/

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża i karmienie piersią,
  • aktywne stany zapalne i otwarte rany,
  • metalowe implanty w obrębie skóry poddanej zabiegowi
  • przebyty zabieg wszczepienia złotych nici
  • nowotwory, choroby autoimmunologiczne i schorzenia w obrębie tkanki łącznej,
  • okres 2 tygodni od zastosowanych wypełniaczy
Autor: Patrycja Grzywaczewska
pg@klinika-dermalogica.pl