Piękna i smukła sylwetka nie tylko na lato, ale również na lata – jak ją osiągnąć?

O tym oraz o najbardziej zaawansowanych zabiegach przyspieszających uzyskanie sylwetki marzeń opowie kosmetolog Patrycja Grzywaczewska, absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Gdyni, a także absolwentka Akademii Dietetyki w Gdyni.

Co zrobić kiedy zdrowa zbilansowana dieta, oraz aktywny tryb życia nie przynoszą wymarzonych efektów?

Większość kobiet i mężczyzn ma genetycznie uwarunkowaną skłonność do gromadzenia się tkanki tłuszczowej w różnych partiach ciała. Często pomimo zbilansowanej diety, oraz aktywnego trybu życia tkanka tłuszczowa utrzymuje się na pewnych obszarach wyjątkowo uporczywie.
W obecnych czasach problemy z oporną, nierównomiernie odkładającą się tkanką tłuszczową nie są już problemem. Z pomocą przychodzą nowe technologie zabiegowe, które mają na celu wymodelować sylwetkę, poprawić jędrność skóry oraz wygładzić cellulit.

Jedną z nich jest Endermologia Alliance

Jest to wyjątkowa technika masażu, która dzięki 30 latom badań jest jedną z najlepiej sprawdzonych technologii, a jej spektakularne efekty są udowodnione klinicznie.

https://youtu.be/fySSL9jXC2Q

Jak wygląda zabieg?

Nowy patent głowicy to rolka oraz zamortyzowana klapka, która w połączeniu z podciśnieniem rozmasowują tkankę skórną. W ten sposób nieaktywne komórki tłuszczowe poddane intensywnemu mechanicznemu oddziaływaniu zaczynają łatwiej uwalniać zawartość komórek tłuszczowych, stymulować fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, co z kolei wzmacnia i napina skórę.

Endermologia Alliance działa również na krążenie, usprawnia przepływ krwi i limfy, zmniejsza retencję wody oraz eliminuje toksyny z organizmu. Zabieg jest bezbolesny, a nawet bardzo przyjemny. Pacjent w trakcie zabiegu ma na sobie specjalny kostium, który zabezpiecza ciało i pomaga w przesuwaniu głowicy.

W tym zabiegu niezwykle ważna jest systematyka. Dla najlepszych efektów zabiegi wykonuje się dwa razy w tygodniu w serii od 10 do 20 zabiegów, pojedynczy zabieg trwa od 40 do 60 min, a efekty widoczne są już po trzech sesjach. Po całej serii wskazane jest robienie zabiegów przypominających co 2 – 3 tygodnie, co pozwoli cieszyć się osiągniętymi efektami na długo.

 

Żeby wspomóc efekty endermologii naukowcy z laboratoriów LPG opracowali formuły kosmetyków do pielęgnacji ciała, które mają za zadanie wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej i wygładzenie cellulitu – są to formuły najnowszej generacji oparte na ekstraktach z planktonu, bergamotki i krwawnicy, które warto wdrożyć do codziennej pielęgnacji domowej.

Kolejnym, równie wyjątkowym urządzeniem jest Accent Prime

Dzięki wykorzystaniu dwóch technologii – ultradźwięków oraz fal radiowych, jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem medycznym do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Accent Prime ma dwie głowice, których działanie synergicznie współdziała na tkanki. Ta platforma łączy w sobie technologię ultradźwięków – poprzecznych i podłużnych, które umożliwiają selektywne kierowanie energii do komórek tłuszczowych, podczas gdy sąsiednie tkanki pozostają nienaruszone. Drgania fal zaburzają błony komórek tłuszczowych, a następnie uwalniają nagromadzony w nich tłuszcz. Rozbite trójglicerydy są uwalniane z organizmu za pomocą naczyń limfatycznych. Druga technologia użyta w Accent Prime to fala radiowa unipolarna (RF) – oddziałuje ona na włókna kolagenowe podgrzewając je do temperatury 40 – 65°C, stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a w konsekwencji znaczna poprawa w jakości skóry bez uszkodzeń naskórka.

[av_one_half first av_uid=’av-45tpz1′][/av_one_half]

[av_one_half av_uid=’av-2b68st’][/av_one_half]

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu odczuwa się przyjemne, intensywne rozgrzanie i masaż tkanek. Parametry ciepła są ustawione w taki sposób, aby były dostosowane do każdego pacjenta indywidualnie, w zależności od poziomu odporności na ciepło. Ilość potrzebnej energii pozostaje taka sama, ale czas leczenia można wydłużyć, gdy tolerancja na ciepło jest niższa. Tego typu zabiegi nie wymagają czasu na regenerację, można więc natychmiast wrócić do codziennej aktywności.
Liczba potrzebnych zabiegów to seria od 4 do 6 zabiegów i jest zależna od problematyki. Zabiegi są powtarzane co 14 dni, aż do uzyskania oczekiwanych rezultatów.

[av_one_half first av_uid=’av-3pz5ul’][/av_one_half]

[av_one_half av_uid=’av-20zy2l’][/av_one_half]

Co zrobić żeby utrzymać efekty na dłużej?

Aby cieszyć się szybkimi efektami na długo trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad nie tylko w trakcie serii zabiegów, ale także później. Podstawą jest zdrowe odżywianie (więcej o nim pisałam w artykule: https://klinika-dermalogica.pl/blog/menu-mlodosci-czyli-dieta-zdrowej-skory/) oraz picie minimum 2,5 litrów wody dziennie, która przyśpiesza ona procesy przemiany materii , redukuje cellulit oraz poprawia napięcie i nawodnienie skóry.
W trakcie serii zabiegów na ciało wskazane jest regularne przyjmowanie aminokwasów JALUPRO DRINK, które dzięki zawartości lizyny, proliny i glicyny przyśpieszą namnażanie kolagenu w skórze.

 

 

 

Należy pamiętać, że wyniki nieinwazyjnych zabiegów pomagających zredukować tkankę tłuszczową oraz ich trwałość zależą od wielu czynników, takich jak
liczba sesji niezbędnych do uzyskania efektu, stopnia zaawansowania problemu i jego lokalizacji, ale również od przestrzegania zaleceń okołozabiegowych oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia.

Zabiegi należy traktować jako uzupełnienie prawidłowego modelu żywienia i regularnej aktywności fizycznej, a nie jako jego zamiennik.

Dzięki temu będziemy cieszyć się piękną i smukłą sylwetką nie tylko na lato, ale przede wszystkim na lata 🙂

Autor: Patrycja Grzywaczewska
pg@klinika-dermalogica.pl