PRX-T 33 – biorewitalizacja skóry bez użycia igieł

Wyrób medyczny CE – ponad 100 000 wykonanych zabiegów  

Jeśli chcesz:
– ujędrnić skórę twarzy, szyi czy dekoltu,
– dodać napięcia skórze,
– zlikwidować blizny zanikowe czy rozstępy,
– odbudować skórę od wewnątrz,
– opóźnić starzenie się skóry
ten zabieg jest stworzony dla Ciebie!

 

Czym jest zabieg Nomelan Cafeico?

Linia Nomelan Cafeico to nowoczesne peelingi złożone, czyli zawierające wiele aktywnych substancji o działaniu synergistycznym. Wśród innych zabiegów złuszczających wyróżnia je zawartość pochodnych fenolowych i kwasu rozmarynowego, co zwiększa ich skuteczność oraz bezpieczeństwo. Stworzone w kilku wersjach różniących się stężeniem zawartych składników po to, by dopasować zabieg do wrażliwości skóry, jej potrzeb oraz problemów dermatologicznych.

 

 

 

peeling nomelan cafeico

 

 

Jakie są wskazania do zabiegu?

– hiperpigmentacje (przebarwienia): pozapalne, melasma, piegi, plamy soczewicowate, przebarwienia związane z wiekiem, nierównomierny koloryt skóry,

– fotostarzenie skóry (starzenie skóry wywołane działaniem słońca) lub związane z wiekiem,

– łojotok,

– trądzik,

– trądzik różowaty,

– skóra szara, pozbawiona blasku.

 

Jakie efekty zapewnia Nomelan Cafeico?

– stymuluje odnowę komórek skóry,

– działa silnie odmładzająco w przypadku wczesnych etapów starzenia i delikatnych zmarszczek,

– poprawia wygląd, jakość i elastyczność skóry (po kilku zabiegach skóra staje się gładka, o równym kolorycie i spłyconych zmarszczkach, jędrniejsza oraz promienna),

– wykazuje działanie rozjaśniające przebarwienia różnego pochodzenia (posłoneczne, melasma, przebarwienia pozapalne, piegi, plamy soczewicowate) dzięki czemu skóra uzyskuje jednolity koloryt.

 

Jakie składniki występują w peelingu Nomelan Cafeico?

Kwas kawowy – pochodna fenolowa, która jest antyoksydantem działającym ochronnie na DNA komórki. Rozjaśnia przebarwienia hamując aktywność tyrozynazy. Ma działanie immunomodulujące, przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe.

– Kwas ferulowy – pochodna fenolowa, która jest antyoksydantem, działa ochronnie na DNA komórki i wzmacnia działanie antyoksydacyjne witamin C i E. Działa przeciwzapalnie. Rozjaśnia przebarwienia poprzez hamowanie tyrozynazy. Ma właściwości fotoprotekcyjne wzmacniając działanie innych substancji o działaniu fotoochronnym.

– Kwas rozmarynowy – antyoksydant o działaniu rozjaśniającym.

– Retinol – normalizuje rogowacenie naskórka, pobudza odnowę komórkową i stymuluje syntezę ważnych elementów skóry właściwej, przede wszystkim kolagenu. Reguluje także aktywność melanocytów (komórki produkujące barwnik skóry – melaninę).

– TCA – poprzez koagulacje protein naskórka stymuluje procesy odnowy w skórze.

– AHA – alfahydroksykwasy – mają działanie nawilżające, keratoplastyczne, keratolityczne, regulują wydzielanie sebum, a także wpływają korzystnie na włókna elastyczne odpowiedzialne m.in. za napięcie i elastyczność skóry.

– Kwas salicylowy – działa keratolitycznie, komedolitycznie (likwiduje zaskórniki).

– Substancje rozjaśniające – kwas fitowy, kwas kojowy, undecylenian fenyloalaniny, diacetyl boldine – składniki te hamując melanogenezę (proces enzymatyczny doprowadzający do syntezy barwnika skóry melaniny) na jej różnych etapach rozjaśniają przebarwienia i ujednolicają koloryt skóry.

 

Jak wygląda zabieg Nomelan Cafeico?

Pierwszym krokiem jest odtłuszczenie skóry i zabezpieczenie wrażliwych miejsc przy użyciu Silkses nawilżającego kremu ochronnego. Następnie za pomocą gazika nasączonego roztworem nakładana jest pierwsza warstwa Nomelan Cafeico step 0. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nakładana jest druga warstwa Nomelan Cafeico Forte lub Nomelan Cafeico Depigmentante. Ilość nakładanych warstw zależy od rodzaju i grubości skóry, a także od planowanego punktu końcowego zabiegu. Im większa ilość warstw, tym głębsze działanie peelingu. Końcowym etapem zabiegu jest nałożenie kremu z retinolem Retises Forte, który pacjent zmywa w domu po upływie 8 – 10 godzin. Zabieg wykonywany jest jednorazowo w celu regeneracji i odświeżenia skóry lub powtarzany co 1 miesiąc w zależności od indywidualnych potrzeb i problemu skóry. Pacjent po zabiegu otrzymuje preparat zawierający 4% retinol – Collagen Booster III Additive, który połowę powinien nałożyć na drugi dzień na noc (po uprzednim umyciu skóry), a drugą połowę trzeciego dnia na noc (po uprzednim umyciu skóry). Po nałożeniu Collagen Booster III nie nakłada się już żadnego innego preparatu pielęgnacyjnego. W ciągu dnia skórę należy nawilżać tak często, jak jest to konieczne, nawet co godzinę.

 

Jak często należy powtarzać zabieg?

Zabieg wykonywany jest jednorazowo w celu regeneracji i odświeżenia lub powtarzany co 1 miesiąc w zależności od indywidualnych potrzeb i problemu skóry. Ilość zabiegów wymagana do uzyskania pożądanego rezultatu jest ustalana przez kosmetologa podczas konsultacji.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Nomelan Cafeico?

– uszkodzenie skóry w miejscu zabiegu (rany),

– aktywne infekcje skóry (wirusowe np. opryszczka, bakteryjne, grzybicze),

– aktywne stany zapalne skóry,

– skóra w trakcie terapii i pół roku po terapii izotretinoiną,

– ciąża, okres karmienia piersią.

 
mediraty_logo_v-300x195
Aby natychmiast wykonać zabieg lub zestaw zabiegów, a koszty wygodnie rozłożyć na raty skorzystaj z usługi MediRaty.
Inteligentna stymulacja Twojej skóry.