Mikrodermabrazja tlenowa – Oxybrazja – nowoczesna metoda oczyszczania skóry

 

 

Jeśli chcesz:
– złuszczyć zrogowaciały naskórek i oczyścić skórę z sebum i zanieczyszczeń,
– odżywić, wygładzić i nawilżyć skórę oraz dostarczyć jej niezbędnych składników aktywnych,
– poprawić jędrność i elastyczność skóry
ten zabieg jest stworzony dla ciebie.

 

 

 

Czym jest zabieg oxybrazji – mikrodermabrazji tlenowej?

Oxybrazja to najnowsza technologia w kosmetologii aparatowej polegająca na użyciu silnego strumienia soli fizjologicznej i tlenu, umożliwiająca jednoczesne dokonanie oczyszczenia, nawilżenia oraz odmłodzenia skóry.

 

oxybrazja mikrodermabrazja tlenowa

 

Jak działa mikrodermabrazja tlenowa?

Głowica wykorzystywanego do zabiegu urządzenia jest przykładana ok.1 cm od partii ciała poddawanej zabiegowi, dzięki czemu zabieg jest niezwykle sterylny. Pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej i tlenu przestrzenie międzykomórkowe rozszerzają się, pozwalając na wprowadzenie do skóry składników odżywczych. Oxybrazja może być stosowana w zabiegach na twarz i ciało.

 

Jakie efekty zapewnia zabieg oxybrazji?

Oczyszczenie skóry z zaskórników i zrogowaciałych komórek, a także głębokie odżywienie skóry. Efektem jej rewitalizacji jest także zmniejszenie rozszerzonych porów, działanie antybakteryjne na bakterie powodujące zmiany trądzikowe, a także wzmocnienie kruchych naczynek krwionośnych.

 

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

Ciśnienie statyczne i zimne powietrze otaczające strumień zapewniają całkowitą bezbolesność zabiegu. Odczuwa się jedynie przyjemny powiew chłodu na skórze.

 

Jak długo trwa zabieg oxybrazji?

Zabieg oxybrazji trwa około 30 minut. Dokładny czas terapii zależny jest od obszaru ciała poddawanego zabiegowi. W przypadku wykonania zabiegu pielęgnacyjnego Dermalogica® zaraz po oxybrazji całkowity czas zabiegu wynosi około 1h 15min.

 

Jak często należy powtarzać zabieg?

Zabieg wykonywany jest jednorazowo w celu oczyszczenia, odświeżenia skóry lub powtarzany co 3 – 4 tygodnie w zależności od indywidualnych potrzeb i problemu skóry. Ilość zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego rezultatu jest ustalana przez kosmetologa podczas konsultacji.

 

oxybrazja koszalin

 

Czy oxybrazję można łączyć z innymi zabiegami?

Zabieg oxybrazji może być traktowany jako samodzielny zabieg (najlepsza metoda oczyszczania skóry z zaskórników, usunięcie zrogowaciałego naskórka nadającego szary odcień skóry) lub może stanowić preludium do zabiegów pielęgnacyjnych Dermalogica® (oxybrazja pomaga składnikom aktywnym głębiej wnikać). Świetne efekty przynosi połączenie oxybrazji z zabiegiem mezoterapii igłowej lub frakcyjnej mezoterapii igłowej DermapenTM, dzięki czemu usuniemy zrogowaciałe komórki naskórka oraz dotlenimy skórę pozwalając składnikom aktywnym głębiej wnikać. Oxybrazja wykonana przed mezoterapią zwiększa efekty mezoterapii.

 

Jak postępować po zabiegu oxybrazji?

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji – po jego przeprowadzeniu można normalnie wrócić do codziennej aktywności. Pacjent może odczuwać lekkie pieczenie przez 2 godziny po zabiegu.

 

Jakie są skutki uboczne zabiegu?

Zabieg nie powoduje żadnych niepożądanych efektów. Po zabiegu oxybrazji, jeśli w skórze było bardzo dużo zanieczyszczeń, mogą wystąpić małe strupki, które regenerują się do kilku dni po zabiegu.

 

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Choroby skórne, otwarte rany, stany zapalne skóry, opryszczka.

 

Kilka słów o bezpieczeństwie zabiegu:

Oxybrazja to całkowicie bezpieczna i sprawdzona procedura zabiegowa wykorzystująca naturalne połączenie siły soli fizjologicznej i tlenu. Urządzanie posiada pozytywną opinię popartą badaniami Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

mediraty_logo_v-300x195
Aby natychmiast wykonać zabieg lub zestaw zabiegów, a koszty wygodnie rozłożyć na raty skorzystaj z usługi MediRaty.