VECTUS – najbardziej zaawansowany na świecie laser diodowy do trwałego usuwania owłosienia

laser vectus do trwałego usuwania owłosienia w koszalinie

 

Jeśli chcesz:
– usunąć w sposób trwały i bezpieczny owłosienie z każdej części ciała
ten zabieg jest stworzony dla Ciebie.

Laser Vectus™ to najnowsza i najnowocześniejsza technologia przeznaczona do trwałego usuwania owłosienia i przebarwień w obrębie skóry. System został opracowany przez naukowców z Harvard University i posiada certyfikat FDA, który potwierdza skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegów wykonywanych przy użyciu lasera Vectus™.
W medycznym laserze diodowym Vectus™ wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań wpływających na jego wyjątkową efektywność kliniczną , bezpieczeństwo, odczucia i komfort pacjenta.

Urządzenie wyposażone jest w czytnik SkinTel™, który bada poziom aktywnej melaniny w skórze pacjenta i na tej podstawie dobiera indywidualne parametry zabiegu.

SkinTel™ posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność. 

vectus laser do depilacji ciała i twarzy

 

Co to jest Vectus™?

Vectus to medyczny laser diodowy do trwałego usuwania owłosienia.

 

laser do depilacji vectus
 

Dlaczego warto wybrać laser diodowy Vectus™?

Vectus™ jest jedynym na świecie laserem wyposażonym w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W medycznym laserze diodowym Vectus™ wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań wpływających na jego wyjątkową skuteczność, bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Ogromną zaletą jest również fakt, że końcówka zabiegowa w głowicy lasera Vectus™ (23mm x 38mm) koaguluje 56% więcej włosów niż mniejsza głowica lasera LightSheer (22mm x 35mm). Zastosowana w Vectus™ jednolita wiązki światła na całej powierzchni optycznej wchodzącej w kontakt ze skórą to ogromna przewaga. Umożliwia to koagulację włosów w sposób bardziej jednolity na całym obszarze okienka zabiegowego. Większa jednolitość zmniejsza konieczność nakładania kolejnych okienek, co skutkuje krótszym okresem leczenia.

Skuteczność technologii została potwierdzona certyfikatem FDA.

 

 

Co wyróżnia laser diodowy Vectus™?

Po kilkunastu latach badań firma Palomar stworzyła laser medyczny  Vectus , który jako jedyny na świecie, wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel określa poziom melaniny i na podstawie odczytu automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu zabieg jest efektywniejszy i bardzo bezpieczny.
Skintel posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem również wpływającym na skuteczność zabiegu jest opatentowana technologia Photon RecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu światła, w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Światło, dzięki wbudowanym w głowicy lustrom, powraca, co powoduje, że impuls światła wykorzystywany jest  w stu procentach radykalnie zwiększając efektywność procedury.

Bardzo wysoki komfort zabiegu zapewnia zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact CoolingSM, które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie procedury jest minimalna, a jej komfort znacznie wzrasta.

Laser diodowy Vectus™ jest najszybciej pracującym systemem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać epilację dużych powierzchni w zaledwie kilka minut.

Wyższa skuteczność lasera diodowego Vectus™ w stosunku do wiodącej technologii rynkowej została potwierdzona niezależnymi badaniami klinicznymi i opiniami ekspertów z dziedziny medycyny estetycznej.

 

Jak wygląda zabieg usuwania owłosienia laserem Vectus™?

Vectus™ jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaję zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji). Przed zabiegiem czytnik Skintel™ przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Określa on poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawiane są automatycznie indywidualne parametry zabiegu. Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia.
W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest  odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica. Głowica przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła. Głowica zakończona jest grubą warstwą szkła szafirowego, które ma właściwości chłodzące. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort pacjenta w trakcie zabiegu. Zabieg jest bardzo szybki. Dla przykładu usunięcie owłosienia z pleców mężczyzny trwa około 3 minut!

Czego powinienem się spodziewać po zabiegu urządzeniem Vectus™ i ile razy należy go powtórzyć, aby uzyskać efekt gładkiej skóry?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium oraz brać gorących kąpieli.

Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać około 4 zabiegów w następujących przerwach:

•    twarz – 4 tyg,
•    ramiona – 4 – 6 tyg,
•    bikini – 4 – 6 tyg,
•    plecy – 8 – 10 tyg,
•    nogi – 8- 10.


Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

– świeża opalenizna,

– ciąża,

– przerwana ciągłość naskórka,

– epilepsja,

– leki, zioła fotouczulające,

– terapia retinoidami,

– przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi,

– łuszczyca, bielactwo,

– cukrzyca,

– bliznowce,

– aktywne infekcje skórne,

– rozrusznik serca,

– świeże zabiegi chirurgiczne.

mediraty_logo_v-300x195
Aby natychmiast wykonać zabieg lub zestaw zabiegów, a koszty wygodnie rozłożyć na raty skorzystaj z usługi MediRaty.