Plasma Complex – Komórkowy Booster Młodości

Czym jest zabieg Plasma Complex?

Dzięki postępowi technologicznemu możliwe stało się pozyskiwanie materiału autologicznego w warunkach ambulatoryjnych, otwierając tym samym drogę lekarzom medycyny estetycznej do wdrażania nowych, jeszcze skuteczniejszych terapii anti-aging czy też przebudowujących niepożądane deformacje powłoki skórnej w postaci bruzd, bliznowców czy obszarów o nadmiernej wiotkości.

Procedury z wykorzystaniem naturalnie występujących w naszych organizmach substancji aktywujących i wspierających procesy regeneracyjne są fundamentem nowoczesnej profilaktyki przeciwstarzeniowej i rewitalizacyjnej.

W powyższą koncepcję doskonale wpisuje się innowacyjna metoda Plasma Complex łącząca w sobie potencjał skoncentrowanych czynników wzrostu oraz niemal nieograniczone możliwości odbudowujące komórek macierzystych CD34+. Terapia ta, opierająca się na synergii działania dwóch frakcji fibryny bogatopłytkowej (komórkowej i strukturalnej) kompleksowo i długofalowo oddziaływuje zarówno na naskórek jak i skórę właściwą. Charakteryzuje się przy tym bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa, ponieważ wykorzystuje substancje pozyskane bezpośrednio od pacjenta.

I-PRF Fibryna komórkowa

Fibryna komórkowa, to koncentrat komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz leukocytów, który stymuluje proces odnowy biologicznej tkanki skórnej, inicjując proces regeneracji.

S-PRF Fibryna strukturalna

Fibryna strukturalna, to trójwymiarowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skórnej. Ogrywa istotną rolę jako nośnik dla komórek macierzystych, czynników wzrostu, cytokin i leukocytów.

Co wyróżnia zabieg Plasma Complex od innych zabiegów estetycznych?

To naturalny, autologiczny zabieg z krwi własnej pacjenta wykorzystujący hematopoetyczne komórki macierzyste oraz fibrynę strukturalną w regeneracji tkanek.

 

 

Na czym polega unikalność terapii komórkami macierzystymi?

Unikalność terapii komórkami macierzystymi polega na ich ogromnym potencjale regeneracyjnym . Mogą one odtworzyć każda tkankę, której potrzebuje organizm w procesie regeneracji .

Komórki macierzyste posiadają 3 charakterystyczne cechy: ulegają nieograniczonej liczbie podziałów, mają zdolność do różnicowania się w komórki innych tkanek oraz zdolność do samoodnawiania.

 

 

Jak Plasma Complex działa na twoją skórę?

Po zabiegu możemy spodziewać się wzrostu napięcia skóry, lepszej sprężystości, odczucia wypełnienia. Przywracamy skórze lepszą gęstość, prawidłowe odżywienie i ukrwienie skóry. Wypełniają się ubytki tkankowe w skórze, wypłycają się zmarszczki, blizny, np. po trądziku lub po oparzeniach.

Działanie regeneracyjne i odbudowujące Plasma Complex jest tak skuteczne dzięki połączeniu w jednej terapii właściwości obu frakcji fibryny, zarówno fibryny komórkowej (I-PRF) jak i fibryny strukturalnej (S-PRF).

 

Uruchomiony zostaje proces namnażania się i odkładania w szkielecie fibrynowym grup komórkowych, niezbędnych do tworzenia nowej tkanki: fibroblastów, komórek naskórka, komórek śródbłonka naczyń krwionośnych. Rozpoczyna się synteza kolagenu i białek strukturalnych oraz tworzenie nowych naczyń krwionośnych.

Jaki wygląda zabieg?

W pierwszym etapie pobieramy krew, odwirowujemy, następnie pobieramy odwirowany materiał – fibrynę strukturalną. Ostrzykujemy wybrany obszar celem budowy stelażu fibrynowego.

W drugim etapie ponownie pobieramy krew, odwirowujemy, następnie pobieramy odwirowany materiał – fibrynę komórkową. Podajemy śródskórnie komórki macierzyste i czynniki wzrostu metodą głębokiej mezoterapii.

Czas trwania zabiegu: 30 – 45 minut

Czy zabieg wymaga powtórzenia i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt lepszego napięcia, wypełnienia i sprężystości skóry widoczny i odczuwalny jest już po pierwszym zabiegu Plasma Complex. Jednak dla pełnego efektu zabieg wymaga powtórzeń – zalecane jest wykonanie 3 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych.

Pełen efekt przebudowy i odbudowy tkanki skórnej osiągamy po kilku miesiącach.

Jest to efekt długotrwały, ponieważ zabieg Plasma Complex stymuluje przebudowę wszystkich warstw tkanki skórnej. Dlatego kolejny zabieg po serii 3 zabiegów wykonujemy raz na pół roku lub rzadziej.

 

 

Dla kogo i w jakim wieku dedykowany jest zabieg?

Zabieg dedykowany jest zarówno młodym, zapracowanym osobom, jak i osobom z cerą dojrzałą. Z wiekiem nasza skóra traci jędrność, elastyczność i sprężystość. Ogromny wpływ na jakość naszej skóry mają czynniki środowiskowe – mróz, słońce, zanieczyszczone powietrze, codzienny stres. Nasza skóra ulega wyniszczeniu bez względu na wiek. Jest to zabieg dla wszystkich osób, które chcą poprawić wygląd i kondycję swojej skóry.

 

 

Jakie są wskazania do zabiegu Plasma Complex?


– Fotostarzenie skóry,

– Wiotkość skóry (elastoza), zmarszczki,

– Suchość i rogowacenie skóry,

– Uszkodzenie sprężyste macierzy pozakomórkowej skóry (elastoza),

– Terapia uzupełniająca po zabiegach laserowych,

– Rany, oparzenia,

– Blizny.

 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

– Choroby krwi: zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica,

– Nowotwory,

– Przewlekłe schorzenia wątroby,

– Zakażenia ostre i przewlekłe,

– Ciąża i laktacja,

– Leczenie antykoagulantami,

– Stosowanie aspiryny i innych NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych) w dniu zabiegu.

 

 

Jak przebiega rekonwalescencja i czego należy się spodziewać?

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, które są osobniczo zmienne i jeśli wystąpią utrzymywać się mogą od kilku godzin do 2 – 3 dni. Miejscowa tkliwość jeśli wystąpi – ustępuje po 24 godzinach. Ślady po wkłuciach nie są najczęściej widoczne. Zasinienia jeśli wystąpią utrzymują się do kilku dni i można je zakamuflować makijażem.

 

 

Jak przygotować się do zabiegu?

W dniu zabiegu pacjent nie powinien brać niesterydowych leków przeciwzapalnych i aspiryny. Miejsca do zabiegu powinny być czyste, bez makijażu. Dlatego przed zabiegiem zmywamy makijaż. Mężczyzna powinien być ogolony, ponieważ miejsca ostrzyknięcia (łuk jarzmowy, linia żuchwy, okolice ust) powinny być czyste i odkażone.

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad lekarski, pacjent zostaje poinformowany o przeciwwskazaniach do zabiegu. Wyraża zgodę pisemną na zabieg.

mediraty_logo_v-300x195
Aby natychmiast wykonać zabieg lub zestaw zabiegów, a koszty wygodnie rozłożyć na raty skorzystaj z usługi MediRaty.