Peelingi Medyczne

  

Jeśli masz:
– wiotką skórę i drobne zmarszczki,
– przebarwienia na twarzy, szyi, dekolcie czy dłoniach,
– trądzik,
– łojotokowe zaburzenia skóry,
– suchą skórę
ten zabieg jest stworzony dla Ciebie!
 

Co to jest peeling medyczny?

Peeling medyczny to zabieg estetyczny, którego celem jest intensywne złuszczenie warstw naskórka i dotarcie do skóry właściwej. Dostępne w gabinecie Dermalogica procedury przeprowadzane są z zastosowaniem kwasu trójchlorooctowego (TCA), kwasu ferulowego, salicylowego, kwasu migdałowego: (mandel 60 plus, mandel S, mandel T), mlekowego, glikolowego, pirogronowego, a także retinolu oraz fenolu.


Jakie problemy skórne można rozwiązać przy jego zastosowaniu?

W zależności od rodzaju peelingu może on niwelować skutki starzenia się skóry, przebarwienia, zmniejszać blizny potrądzikowe czy łojotok. Peelingi chemiczne mogą również głęboko oczyszczać skórę oraz wspomagać leczenie trądziku. Z uwagi na ich wielokierunkowe działanie, możliwość częstego powtarzania i stosunkowo niewielką inwazyjność, są one bardzo cenną metodą leczniczą. Peeling kwasem jest wykorzystywany w zabiegach zarówno powierzchniowego jak i głębokiego złuszczania skóry. Peeling powierzchniowy służy poprawie jej napięcia oraz jest metodą walki z trądzikiem pospolitym, natomiast głębokie złuszczanie ma działanie odmładzające, niweluje blizny zanikowe, ułatwia usuwanie znamion, a także zmniejsza efekty zaburzeń pigmentacyjnych.


peeling medyczny


Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na aplikowaniu preparatów o różnych stężeniach, co pozwala zwiększać intensywność oddziaływania na skórę. Dobór stopni stężenia jest uzależniony od rodzaju cery i leczonych zaburzeń. Dzięki temu, poza działaniem złuszczającym, uzyskuje się efekt rozjaśnienia, nawilżenia czy odmłodzenia skóry. Po aplikacji kwas zostaje zneutralizowany (najnowsze procedury peelingu nie wymagają neutralizacji) oraz nakładany jest preparat łagodzący o właściwościach przeciwzapalnych i nawilżających (przy niektórych peelingach na zakończenie zabiegu zostaje nałożony retinol, który pacjent zmywa w domu po upływie 8h). Zabiegi z kwasami są doskonałym uzupełnieniem mezoterapii lub zabiegu wypełniającego.


Co będziesz odczuwać po zabiegu?

W trakcie zabiegu odczuwa się delikatne lub silniejsze pieczenie skóry (w zależności od rodzaju peelingu). W kolejnych godzinach może pojawić się niewielki rumień i uczucie mocnego napięcia skóry. Po kilku dniach skóra zaczyna się naturalnie złuszczać – w tym czasie nie należy stosować żadnych kosmetyków ścierających. Przez kolejne trzy tygodnie należy unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz stosować kosmetyki z wysokimi filtrami (spf 50).


Jakie efekty zapewnia peeling medyczny?

Peelingi służą głębokiemu oczyszczeniu skóry, usunięciu martwych komórek, a także wygładzeniu i zmiękczeniu naskórka. Zastosowanie kwasu w ściśle określonym stężeniu zapewnia efekt rozjaśniania przebarwień i zmian pigmentowych, regulacji procesów wydzielania sebum, nawilżenia i ujednolicenia kolorytu. Seria peelingów z zastosowaniem kwasów to również skuteczna kuracja przeciwtrądzikowa i umożliwiająca usuwanie blizn potrądzikowych. Przywraca skórze sprężystość oraz zwiększa jej gęstość poprawiając kondycję i zapewniając zdrowy, piękny wygląd.


Jak często należy powtarzać procedurę?

Peelingi medyczne przeprowadzane są w serii zabiegów, których liczbę warunkuje charakter problemu i potrzeby pielęgnacyjne skóry pacjenta. Zwykle są one wykonywane minimum co 21, a maksymalnie co 28 dni przez okres kilku miesięcy w zależności od podłoża problemu.


Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

– bakteryjne, atopowe i łojotokowe zapalenie skóry,

– choroby autoimmunologiczne,

– brodawki i znamiona w miejscu poddanym zabiegowi,

– stosowanie retinoidów (w ostatnich 6 miesiącach),

– fototerapia,

– podrażniona i wrażliwa skóra,

– procesy zapalne,

– opryszczka,

– ciąża i karmienie piersią,

– skóra tuż po depilacji,

– przerwanie ciągłości naskórka.

 
 
mediraty_logo_v-300x195
Aby natychmiast wykonać zabieg lub zestaw zabiegów, a koszty wygodnie rozłożyć na raty skorzystaj z usługi MediRaty.