Nici liftingujące i odmładzające APTOS

Co to są nici Aptos?

 

APTOS – nazwa pochodzi od łacińskiego słowa ANTI PTOSIS – przeciwko opadaniu. Nici Aptos to specjalistyczne nici liftingująco – odmładzające o opatentowanej budowie, przeznaczone do zabiegów medycyny estetycznej i antiaging.

 

To jedyne nici na rynku, które faktycznie liftingują i rewitalizują tkanki!

 

Nici Aptos rekomenduje się jako mało inwazyjną procedurę, dzięki której uzyskamy uniesienie tkanek, zmianę ich kształtu,  a także poprawę jakości skóry. Uzyskana dzięki niciom Aptos korekta nie nosi cech przerysowania i sztucznego wyglądu. Po zastosowaniu nici Aptos pacjenci wyglądają wyraźnie młodziej, ale jest to jednocześnie bardzo naturalny wizerunek.

 

Nici Aptos stosowane są przez lekarzy na całym świecie. Dzisiaj Aptos może poszczycić się 18 patentami i prestiżowymi nagrodami, w tym 8 międzynarodowymi oraz licznymi światowymi nagrodami, w tym 5 prestiżowymi nagrodami Anti-Aging Beauty Trophies: trzykrotnie za „Najlepszą Nić Liftingującą”, za „Najlepszą rekonstrukcję twarzy” dla dr Konstantina Sulamanidze oraz  za „Najlepszą kliniczną korektę nosa” dla dr Albiny Kajaia.

 

nagrody aptos

Na czym polega rewolucyjność wynalazku nici Aptos oraz w jaki sposób liftingują?

 

 

Nici Aptos posiadają mikrowypusty, które umożliwiają skuteczne zaczepienie się w tkankach i utworzenie dla nich rodzaju podskórnego stelaża powstrzymującego procesy grawitacyjne, na które narażona jest starzejąca się skóra. Do implantacji nici Aptos pod skórę wykorzystuje się specjalistyczne igły oraz kaniule, których budowa umożliwia bardzo precyzyjne ruchy i właściwe uchwycenie tkanek celem ich przesunięcia (uniesienia). Możemy dzięki temu nadać tkankom nowy kształt, poprawić owal twarzy, linię grzbietu nosa czy brwi, poprawić stopień przylegania małżowin usznych i wiele innych elementów niedoskonałości ciała pacjenta.

W jaki sposób nici Aptos odmładzają?

 

W składzie nici Aptos znajduje się kwas polimlekowy, który inicjuje w skórze procesy odnowy wpływające na jej młody i zdrowy wygląd. Dzięki implantacji nici Aptos dochodzi do pobudzenia produkcji elastyny i kolagenu, odpowiadających za jej jędrność i gęstość. Również wprowadzenie w głębokie warstwy skóry kwasu hialuronowego, który znajduje się w składzie nici Excellence Visage HA wpływa na jej nawilżenie i rewitalizację.

W jaki sposób nici Aptos nawilżają?

 

W składzie najnowszego produktu z rodziny Aptos znalazł się również dodatek kwasu hialuronowego, wywołującego efekt nawilżenia i wygładzenia. Z badań klinicznych nad nićmi Aptos wynika, że uzupełnienie nici Aptos kwasem hialuronowym wpływa również korzystnie na skrócenie okresu gojenia się po zabiegu. Oznacza to, że efekt odmłodzenia uzyskujemy szybciej. Nici Aptos Ha to linia nici Aptos, która działa najszybciej i najskuteczniej w kontekście poprawy stanu skóry i tkanek.

Jakie są wskazania do zabiegu Aptos?

 

 • opadanie tkanek w obszarze policzków, żuchwy i podbródka
 • bruzdy nosowo-wargowe, lwia zmarszczka, linie marionetki
 • kurze łapki, zmarszczki palacza,
 • wiotka skóra twarzy, szyi, dekoltu, biustu, ramion, brzucha oraz ud
 • opadające lub niesymetryczne brwi
 • zmarszczki poprzeczne czoła i szyi
 • asymetria twarzy (również ta wywołana nieodwracalnym porażeniem nerwu twarzowego)
 • nierówna tekstura skóry i tkanki podskórnej
 • odstające małżowiny uszne
 • garbek na nosie
 • opadający koniuszek nosa

Jaka jest skuteczność nici Aptos?

 

Skuteczność nici Aptos w zakresie liftingu jest porównywalna z zabiegami chirurgii plastycznej, natomiast stopień ich inwazyjności jest bez porównania mniejszy. Zabiegi Aptos wykonuje się w warunkach gabinetu zabiegowego. Jeśli obawiamy się operacji, a chcemy wyglądać młodziej, nici Aptos to optymalne rozwiązanie. Umożliwiają lifting, nadanie nowego kształtu oraz poprawę kondycji skóry bez konieczności hospitalizacji, używania skalpela i zakładania szwów.

Jak przebiega zabieg Aptos?

 

Decydując się na zabieg warto wykonać podstawowe badania, takie jak: morfologia, krzepliwość APTT oraz INR. Zabieg implantacji nici Aptos odbywa się w warunkach gabinetu zabiegowego. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz znieczula miejscowo wybrany obszar twarzy lub ciała. Znieczulenie polega na podaniu preparatu znieczulającego za pomocą igły i strzykawki, wzdłuż obszaru prowadzenia nici. Następnie, lekarz implantuje nici, wprowadzając je pod skórę pacjenta, poprzez punkty wkłucia za pomocą wysoce wyspecjalizowanej igły lub kaniuli. Zabieg trwa około 60 minut, w zależności od ilości zastosowanej metody.

Jakie są zalecenia po zabiegu Aptos?

 

W pierwszych dniach po zabiegu może utrzymywać się obrzęk i siniaki, dlatego zaleca się stosowanie zimnych okładów, dbałość o higienę punktów wkłucia, unikanie wykonywania gwałtownych ruchów oraz powstrzymanie się od podróży samolotem ze względu na różnicę ciśnień.

 

W pierwszych dniach i tygodniach po zabiegu należy ograniczyć mimikę twarzy, spożywanie gorących napojów oraz alkoholu, wysiłek fizyczny oraz wszelką aktywność silnie rozgrzewającą ciało, także opalanie się. Nie wolno poddawać się zabiegom peelingującym, rozgrzewającym (w tym lasery, ultradźwięki, fala radiowa) oraz głębokim masażom w okresie do 2 miesięcy po zabiegu.

Czy jest możliwa bezoperacyjna korekta nosa nićmi Aptos?

 

 

Nici Aptos umożliwiają skorygowanie kształtu nosa bez konieczności podania narkozy i użycia skalpela.
Przy pomocy nici Aptos możemy podnieść czubek nosa, zlikwidować garbek oraz zmniejszyć asymetrię (szerokość) skrzydełek nosa.
Do zabiegu bezoperacyjnej korekcji nosa stosuje się zarówno nici stałe, jak i wchłanialne.

 

Bezoperacyjna korekta kształtu nosa zalecana jest osobom, które mają przeciwskazania do wykonania chirurgicznej operacji nosa.

Na czym polega korekcja uszu nićmi Aptos?

 

 

Korekta uszu nićmi Aptos to metoda nowej generacji, umożliwiająca zmianę położenia i kąta nachylenia uszu. To metoda nieinwazyjna, która nie wymaga ingerencji chirurgicznej, użycia skalpela, czy innych, bolesnych metod na zmianę wyglądu uszu. Metoda została stworzona dla osób, które zmagają się z dyskomfortem odstających uszu.

 

Korekcja uszu nićmi Aptos to nieinwazyjny zabieg polegający na przeszyciu małżowin usznych nićmi Aptos połączonymi ze specjalnym instrumentem umożliwiającym manipulację w tak trudnym obszarze.

 

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Nie przecina się skóry i nie zakłada się szwów.

 

Po zabiegu wystarczy zastosowanie opatrunku chirurgicznego na 3 dni i noszenie zwykłej opaski przez okres kolejnych 2 tygodni.

 

Zabieg korekcji odstających uszu wykonuje się nićmi stałymi, z polipropylenu.

 

Efekt zabiegu jest trwały, pod warunkiem, że nie dojdzie do mechanicznego zerwania nici. Ryzyko to jest znacznie większe w krótkim czasie po zabiegu, zanim nić nie obrośnie tkanką. Z tego też względu warto przez pierwsze tygodnie od zabiegu spać w opasce.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu nićmi Aptos?

 

Wchłanianie nici trwa ok 1,5 do 2 lat, jednakże efekt liftingu i biorewitalizacji skóry pozostaje znacznie dłużej. Efekt nici wchłanialnych utrzymuje się około 2 – 3 lata, w zależności od wykonanej techniki, stanu wyjściowego skóry pacjenta, indywidualnych uwarunkowań jego organizmu, a także trybu życia i przede wszystkim ścisłego stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

 

Efekty zabiegów z wykorzystaniem stałych nici Aptos są trwałe, wykorzystywane przy zabiegu korekty małżowin usznych.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu Aptos?

 

 • choroby autoimmunologiczne
 • nowotwory i stany zapalne
 • nadciśnienie II i III stopnia
 • choroba niedokrwienna serca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • hemofilia
 • kolagenoza
 • tendencja do przerostu i bliznowacenia
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • obecność stałych wypełniaczy (silicon, aquamid) w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi
 • opryszczka
 • leczenie stomatologiczne w toku
 • ciąża i laktacja
 • uczulenie na preparat znieczulający
mediraty_logo_v-300x195
Aby natychmiast wykonać zabieg lub zestaw zabiegów, a koszty wygodnie rozłożyć na raty skorzystaj z usługi MediRaty.