First Lift – nici PDO

Lifting bez skalpela

 

Jeśli marzysz o:
– poprawić owal twarzy,
– zredukować zmarszczki,
– poprawić jędrność skóry
ten zabieg jest stworzony dla Ciebie.

 

Brak blizn, nacięć, jedynie drobne zaczerwienienia, które
znikają już po kilku dniach. Aplikacja praktycznie bezinwazyjna i
bezbolesna.
 

 

nici first lift pdo

 

Czym jest First Lift?

First Lift to przełomowa, szybka, precyzyjna i bezpieczna procedura medycznego modelowania i korygowania skóry. Nici zbudowane są z PDO (polidioksanon), który  jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się  z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance –proces wchłaniania trwa do 8 miesięcy.

 

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu z zastosowaniem nici PDO?

Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że nici PDO pobudzają w tkankach produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie nici PDO powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego. Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje
się bardziej elastyczna, jędrna i lepiej nawilżona. Nici, po wprowadzeniu podskórnym, tworzą rusztowanie dla skóry podtrzymując ją i
napinając. Ich dłuższa obecność powoduje powstanie mikro zwłóknień, które po wchłonięciu nici nadal, w sposób naturalny, podtrzymują
skórę. Technika wprowadzania nici PDO wykorzystuje naturalne linie napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu
chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

 

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

– lifting skóry,

– poprawa jędrności i sprężystości skóry,

– wygładzenie zmarszczek,

– odmłodzenie skóry.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg First Lift?

First Lift to zabieg dedykowany głównie pacjentom w wieku 30 – 65 lat z objawami wiotkiej skóry, którzy chcą poprawić owal twarzy, zredukować zmarszczki oraz poprawić jędrność skóry.

Jakie są wskazania do zabiegu First Lift?

Twarz:

– pionowe i poziome zmarszczki na czole
– lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi
– dolna powieka – „worki pod oczami”
– policzki – opadająca, zwiotczała skóra
– nadmiernie zarysowany fałd nosowo-wargowy lub marionetkowy
– fałdy skóry na policzku
– pomarszczone policzki
– V-lifting

 

Ciało:

– fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie

– ujędrnianie i kształtowanie piersi

– zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach

 

Co wyróżnia First Lift od innych zabiegów z użyciem nici liftingujących?

W odróżnieniu od tych systemów nici liftingujących takich jak APTOS, SILHOUETTE – LIFT, HAPPY LIFT, czy wcześniej stosowanych ZŁOTYCH NICI, lifting nićmi PDO jest procedurą znacznie mniej inwazyjną i bardziej komfortową dla pacjenta.

 

 

Jak przebiega zabieg First Lift?

Po znieczuleniu miejscowym w określony obszar zabiegowy wprowadzamy sterylną, bardzo cienką igłę, na której umieszczona jest nić PDO. Procedura, zależnie od wielkości obszaru, trwa od 30 do 60 minut i w żaden sposób nie ogranicza normalnego funkcjonowania pacjenta. Po zabiegu w obszarze zabiegowym może wystąpić delikatne zaczerwienienie.

 

 

Czy zabieg wymaga wcześniejszego przygotowania?

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu. Na 30 min przed zabiegiem skórę znieczula się kremem. Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem.

 

 

Jak długo utrzymują się efekty?

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10 – 14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj ok. 24 miesięcy.

 

 

Czy mogą wystąpić skutki uboczne?

Zazwyczaj po zabiegu First Lift występują drobne zaczerwienienia, które znikają w ciągu kilku dni.

 

 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

– ciąża

– choroba nowotworowa

– otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry

– zaburzenia krzepliwości krwi

– terapia przeciwzakrzepowa

 

  •  

Czy produkt jest bezpieczny i czy posiada certyfikat europejski?

Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce. Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych.

 

Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE.

mediraty_logo_v-300x195
Aby natychmiast wykonać zabieg lub zestaw zabiegów, a koszty wygodnie rozłożyć na raty skorzystaj z usługi MediRaty.

600zł