Mezoterapia igłowa

 

Jeśli chcesz:
– odbudować, odżywić, odmłodzić i nawilżyć skórę twarzy, włosów i ciała,
– ograniczyć wypadanie i zwiększyć gęstość włosów,
– zredukować cellulit i rozstępy,
– zlikwidować drobne zmarszczki, obrzęki i zasinienia w okolicy oczu
ten zabieg jest stworzony dla Ciebie!
 
 

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest nieinwazyjną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych.

 

 

mezoterapia igłowa

 

 

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjentki oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Wstrzykiwane substancje to m.in.: kwas hialuronowy (nawilżenie skóry) , kompleks 13 witamin (m.in. wit. A, B i C), 24 aminokwasy, 4 kwasy nukleinowe, 5 minerałów, 4 koenzymy oraz 5 białek biomimetycznych.

 

 

Jakie problemy skórne można rozwiązać przy jej zastosowaniu?

Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia, odmłodzenia i nawilżenia skóry twarzy (DERMAHEAL HSR, DERMAHEAL SR, TEOSYAL REDENCITY I, RESTYLANE SKINBOOSTERS, AQUASHINE, CYTOCARE 532). Metodę stosuje się także w leczeniu cellulitu (DERMAHEAL LL, ALIDYA, CELLUFORM, CELLUCARE) i rozstępów (STRETCHCARE). Poprawia mikrokrążenie i elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. Likwiduje drobne zmarszczki, obrzęki i zasinienia nadając oczom promienny wygląd (DARK CIRCLE SOLUTION, EYE BAG SOLUTION). Ogranicza wypadanie włosów (zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn), zwiększa ich gęstość oraz stymuluje i wzmacnia cebulki włosa (DERMAHEAL HL).

 

 

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Zabieg mezoterapii dostarcza skórze substancji aktywnych, pobudzają jej naturalne procesy regeneracyjne. Skóra właściwa otrzymuje niezbędne składniki przyczyniając się do rewitalizacji, odmłodzenie oraz nawilżenia. W przypadku łysienia proces zostaje zatrzymany, a w ok. 20% przypadków dochodzi do odrostu włosów. Skuteczność mezoterapii została także potwierdzona w walce z cellulitem. Dzięki substancjom stosowanym w mezoterapii dochodzi do poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów, produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, prawidłowego odżywienia skóry.

Następuje zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych, co skutkuje ujędrnieniem skóry i znacznym zredukowaniem efektu skórki pomarańczowej.

 

 

Jak często należy powtarzać procedurę?

Ilość zabiegów zaleca lekarz w zależności od problemu i stanu skóry. W zależności od wskazań najczęściej zabieg mezoterapii wykonuje się co 14 lub 28 dni, co najmniej 4 razy. Dla utrzymania efektów zaleca się wykonywanie zabiegu raz na miesiąc przez okres mniej więcej pół roku. Regularne stosowanie mezoterapii igłowej zapewnia młody wygląd skóry i zabezpiecza przed starzeniem się skóry.

 

 

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Mogą pojawić się również wybroczyny lub siniaczki. Istnieje możliwość wystąpienia rumienia lub obrzęku, które mogą utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu – jest najczęściej wynik reakcji skóry na nakłucia.

 

 

Czy zabieg wymaga wcześniejszego przygotowania?

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której dobierany jest odpowiedni dla danego problemu preparat oraz omawia się szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu.

Na 30 min przed zabiegiem skórę można znieczulić kremem.

Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem.

 

 

W których miejscach można wykonać zabieg mezoterapii?

Najczęstsze miejsca poddawane zabiegowi mezoterapii to twarz, szyja, dekolt, dłonie, owłosiona skóra głowy oraz pośladki, piersi, uda i brzuch.

 

 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

– alergia na składnik preparatu / stosowany preparat,

– cukrzyca,

– stany ropne i zapalne skóry,

– opryszczka,

– ciąża i karmienia piersią.

 

 
 
mediraty_logo_v-300x195
Aby natychmiast wykonać zabieg lub zestaw zabiegów, a koszty wygodnie rozłożyć na raty skorzystaj z usługi MediRaty.