Laserowe usuwanie naczynek

Jeśli dokuczają Ci: rozszerzone naczynka na twarzy, szyi czy dekolcie – ten zabieg jest idealny dla ciebie!

 

Laser Alma Harmony PRO – głowica Dye-VL – najnowocześniejszy na świecie system laserowy

Jedyny gabinet na Pomorzu Środkowym posiadający tak zaawansowany laser medyczny

Najbardziej zaawansowana technologia do usuwania naczyń krwionośnych

 

laserowe zamykanie naczynek

 

Czym jest głowica Dye-VL służąca do usunięcia naczyń krwionośnych?

Najnowsza głowica Dye-VL jest pierwszym wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła. Uznana została jako najbardziej zaawansowana technologia, dająca rezultaty laserów barwnikowych. Zwiększa wszechstronność, efektywność oraz bezpieczeństwo IPL.

Dye-VL wykorzystuje serię trzech filtrów, koncentrując światło w węższym zakresie.  Technologia ta pozwala praktykom medycyny estetycznej na efektywne leczenie pacjentów z zaburzeniami pigmentacyjnymi, a także zmianami naczyniowymi. Dzięki emisji światła z przedziału 500 do 600 nm, skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła, co pozwala na uzyskanie lepszych efektów terapii w krótszym czasie. Dodatkowo komfort w czasie zabiegu jest zwiększony dzięki zastosowaniu unikalnej końcówki chłodzącej, połączonej bezpośrednio z głowicą zabiegową. Skuteczność zabiegów z wykorzystaniem  głowicy Dye-VL została udowodniona klinicznie. Zabiegi są w pełni bezpieczne dla pacjentów, efektywne, praktycznie bezbolesne i nie wymagają  okresu rekonwalescencji.


Czym są rozszerzone naczynka?

Rozszerzone naczynka krwionośne stanowią częsty problem dotykający zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Pojawiają się one zazwyczaj na twarzy, szyi czy dekolcie. Na ich powstawanie mają wpływ czynniki zewnętrzne oraz wrodzone tendencje. W przypadku kobiet problem ten najczęściej wywołują estrogeny (czynnik hormonalny) wpływające na pracę mięśni naczyń włosowatych. Najpierw występuje rumień, który nasila się pod wpływem emocji, a następnie pojawiają się drobne, rozszerzone naczynka, co prowadzi do powstania niekorzystnego efektu estetycznego. Nie jest to defekt dotyczący jedynie urody, pociąga on za sobą konsekwencje zdrowotne, skutkiem tego stanu może być m.in. trądzik różowaty. Dlatego tak ważne jest szybkie rozpoczęcie kuracji.


Jak działa laserowe usuwanie rozszerzonych naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg niezwykle precyzyjny, podczas którego inteligentna wiązka światła działa wewnątrz naczyń krwionośnych, nie uszkadzając struktury naskórka. Światło lasera wnika do naczynia, a energia wiązki jest pochłaniana przez hemoglobinę – barwnik czerwonych ciałek krwi (erytrocytów). Dochodzi do wzrostu temperatury, a podgrzane erytrocyty ulegają koagulacji. To naturalna, nieodwracalna reakcja białek na podniesienie temperatury. W wyniku tego procesu naczynie krwionośne zostaje zamknięte, a następnie w ciągu ok. 3 tyg. ulega resorpcji (wchłonięciu) i przestaje być widoczne. Redukcja rozszerzonych naczynek odbywa się w sposób szybki, naturalny i wysoce efektywny, co daje tej technologii zdecydowaną przewagę nad innymi metodami.


Co będziesz odczuwać w czasie zabiegu?

W czasie trwania zabiegu można odczuwać lekkie ukłucia czy szczypanie. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, delikatnie obrzęknięta. Zmiany te utrzymują się maksymalnie do 48 godzin. Z kolei naczynka krwionośne mogą bezpośrednio po zabiegu albo zniknąć, albo przybrać ciemniejszą barwę. Nie należy się tym niepokoić, ponieważ nawet przyciemnione naczynka wkrótce zaczną blednąć, a maksymalnie do ok. 21 dni znikną lub staną się zdecydowanie mniej widoczne.


Jakich efektów możesz się spodziewać i kiedy będą one widoczne?

Efektem działania lasera jest odmładzanie skóry, wygładzenie zmarszczek, likwidacja rozszerzonych porów, przebarwień, plam posłonecznych i
starczych. Laser wywołuje zmianę struktury skóry właściwej, tworząc unikalne warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny.
Zdecydowana większość pacjentów zauważa różnicę już w kilka dni po zabiegu. Jednak optymalny efekt jest zwykle widoczny jest po 2 – 3
miesiącach, a całkowite wygładzenie i poprawa napięcia skóry następuje na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.


Jak należy postępować po zabiegu?

Z uwagi na przemijającą, nieco zwiększoną wrażliwość skóry po zabiegu zamykania naczynek, należy unikać czynników mogących podrażniać skórę: nieprzyjaznej aury zewnętrznej, sauny, solarium. Nie należy używać kosmetyków kolorowych, za to wskazane jest  stosowanie preparatów natłuszczających i chroniących przed słońcem – z najwyższymi filtrami. Z uwagi na fakt, że każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, po przeprowadzonym zabiegu pacjent dostaje dokładną instrukcję jak powinien pielęgnować skórę w warunkach domowych oraz jakich preparatów używać. Po zabiegu laserowym nakładany jest preparat IPLase Mask, którego zadaniem jest ochrona skóry po zabiegach laserowych. IPLase Mask to krem do stosowania po zabiegach laserowych, IPL, laserze frakcyjnym, radiofrekwencji, mikronakłuwaniu, średniogłębokich peelingach na bazie TCA czy peelingach fenolowych.

IPLase Mask pomaga chronić skórę przed stresem oksydacyjnym, dzięki niezbędnym składnikom:

  • SOD (natural Superoxide Dismutase) – silne przeciwutleniacze chroniące skórę przed tworzeniem grup ponadtlenkowych w kwasach
   tłuszczowych oraz chroniące DNA przed wolnymi rodnikami,
  • Ubichinon (koenzym Q10) – rozpuszczalny w tłuszczach składnik podobny do witamin, który chroni przed powstaniem wolnych rodników na poziomie cytoplazmatycznym,
  • Induktor HSP (białek szoku cieplnego) – białka wydzielane w odpowiedzi na stres cieplny, zwiększające odporność skóry na ciepło,
   usprawniające jej gojenie i zmniejszające powikłania ponownej epitelizacji.

Ile zabiegów należy wykonać?

Ogromną zaletą zabiegu jest niezwykle wysoka skuteczność działania. W przypadku zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych zwykle wystarczą 1 – 2 zabiegi, aby uzyskać pożądany efekt. Odstęp między zabiegami nie powinien być krótszy niż 3 – 4 tygodnie.


Laserowe zamykanie naczyń krwionośnych
o! Kurenna – 2019.10.15

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg zamykania naczynek jest bezpieczny, ale następujące przeciwwskazania wykluczają jego przeprowadzenie:

 • epilepsja,
 • ciąża,
 • fotodermatozy,
 • świeża opalenizna,
 • wykonany w ciągu ostatnich 4 tygodni na tę samą okolicę inny zabieg laserowy (np. depilacja lub fotoodmładzanie),
 • przyjmowanie leków i ziół uwrażliwiających skórę na działanie światła (nagietek, dziurawiec) – należy je odstawić na 2 – 3 tyg. przed zabiegiem.
mediraty_logo_v-300x195
Aby natychmiast wykonać zabieg lub zestaw zabiegów, a koszty wygodnie rozłożyć na raty skorzystaj z usługi MediRaty.