Karboksyterapia – C.D.T. Evolution

największy przełom do walki z cellulitem, rozstępami, cieniami pod oczami

 
Jeśli chcesz:
– zlikwidować ,,worki” oraz cienie pod oczami,
– zlikwidować cellulit, rozstępy oraz tkankę tłuszczową,
– usunąć zwiotczenia skóry spowodowane wiekiem lub porodem,
– poprawić krążenie mieszków włosowych oraz zwiększyć gęstość włosów
ten zabieg jest stworzony dla Ciebie!
 

karboksyterapia

 

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla w medycynie wykorzystywany jest od kilkudziesięciu lat. W latach 30-tych francuscy kardiolodzy z uzdrowiska Royat zastosowali go u pacjentów z niewydolnością żylną. W latach 90-tych dwutlenek węgla zaczęto podawać śródskórnie lecząc zmiany troficzne skóry w przebiegu miażdżycy i cukrzycy. Okazało się, że gaz wprowadzany pod skórę poprawia również jej stan i wygląd. Dwutlenek węgla zaczęto wykorzystywać w medycynie estetycznej do walki z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, rozstępami, łuszczycą, wypadaniem włosów, wiotkością i starzeniem się skóry. Zabiegi karboksyterapii są również wykorzystywane jako rozwiązanie na pozbycie się zmarszczek. Dwutlenek węgla podany w odpowiednich dawkach w skórę twarzy pomaga opóźnić proces starzenia się skóry twarzy i poprawić jej kondycję.

Jaki jest mechanizm działania karboksyterapii?

Stale obecny w naszym organizmie dwutlenek węgla reguluje przepływ krwi. To dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne. CO2 podany pod skórę przyspiesza przepływ krwi, stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu. Dwutlenek węgla stosowany w medycynie estetycznej rozbija też nagromadzony tłuszcz.

Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawy mikrokrążenia i odnowy komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest reakcja zapalna, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu. Kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry.

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia “skórki pomarańczowej”.

Karboksyterapia C.D.T. Evolution - usunięcie cellulitu, tkanki tłuszczowej oraz wiotkości
 

Czy wszystkie urządzenia działają tak samo?

Na rynku jest wiele urządzeń do karboksyterapii, jednak większość z nich opiera się na pracy pistoletu, który podaje niewielką ilość dwutlenku węgla podczas iniekcji. Aby zabieg przyniósł świetne rezultaty urządzenie musi spełniać kilka warunków – igła powinna być wprowadzona ręcznie (nie za pomocą pistoletu), dwutlenek węgla wykorzystywany podczas zabiegu powinien posiadać certyfikację medyczną (oznacza to, że nie jest to gaz techniczny), CO2 powinno być podgrzewane (najlepsze urządzenia umożliwiają podgrzanie dwutlenku węgla do 45°C, co znacząco zmniejsza odczucia bólowe). Najważniejszą rzeczą determinującą skuteczność zabiegu jest tzw. przepływ dwutlenku węgla na minutę (cc/min.). Profesjonalne urządzenia mają możliwość pełnej regulacji przepływu aż do 150 cc/minutę (aby zabiegi karboksyterapii przyniosły spektakularne efekty, szczególnie w redukcji cellulitu oraz tkanki tłuszczowej, niezbędne są przepływy od 100 cc/minutę wzwyż.

Karboksyterapia C.D.T. Evolution jest jedyną oryginalną i co najważniejsze medyczną terapią wykorzystywaną w najlepszych klinikach w Polsce i na świecie (urządzenie posiada certyfikat medyczny, stosowany dwutlenek węgla jest gazem medycznym, urządzenie podgrzewa gaz do 45°C, a przepływ gazu jest na poziomie do 150 cc/min.

 

Jakie są wskazania do zabiegu karboksyterapii?

  – tzw. „worki” pod oczami, zasinienia i zmarszczki w okolicy oczu,

  – cellulit,

  – miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej,

  – wspomaganie terapii dietetycznych,

  – zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie,

  – zwiotczenie skóry związane z wiekiem,

  – zaburzenia krążenia – tzw. „zimne ręce, zimne stopy”,

  – rewitalizacja skóry (odmłodzenie).


  Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

  Dwutlenek węgla podawany jest przy pomocy urządzenia C.D.T. Evolution, które reguluje jego przepływ i temperaturę. Dzięki specjalnej aparaturze i przy pomocy cienkiej igły gaz zostaje aplikowany pod skórę. Podczas zabiegu można poczuć niewielki ból, ukłucie i rozpychanie pod skórą. Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas uwypuklenia i cienkie linie. O tym jak długo trwa zabieg decyduje ilość podawanego gazu.

  Redukcja zmarszczek pod oczami to zaledwie kilka minut, leczenie rozstępów na udach potrwa około 15 – 20 minut. Aby zabieg przyniósł jak najlepsze efekty, należy wykonać go w seriach. Najpierw raz w tygodniu, potem raz w miesiącu. W przypadku leczenia dwutlenkiem węgla rozstępów, wiotkości skóry, cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej na efekty trzeba czekać od 6 do 12 tygodni. Jeśli chcemy zregenerować skórę w okolicach oczu czasami wystarczy jeden zabieg. Trzy minuty sprawią, że pozbędziemy się „worków pod oczami”.


  Okolice oka

  Przed

  Karboksyterapia – C.D.T. Evolution Koszalin

  Po

  Karboksyterapia – C.D.T. Evolution Koszalin
   

  Jakie są zalety karboksyterapii?

   – znikome ryzyko objawów ubocznych,

   – terapia bardzo dobrze przebadana pod względem mechanizmów działania i efektów terapeutycznych,

   – bezpieczeństwo stosowania,

   – C.D.T. Evolution jest najnowszym urządzeniem gwarantującym komfort zabiegu dzięki podgrzaniu gazu oraz regulacji jego przepływu.


   Jakie są przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii?

   – ciąża,

   – ciężkie choroby serca i płuc,

   – choroba nowotworowa,

   – stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej,

   – terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej.

    

   Łysienie

    

   Przed i po

   leczenie łysienia koszalin
    

   Jak wygląda skóra po zabiegu?

   W miejscu wprowadzenia igły widoczne są mikroślady, które znikają po kilku minutach, podobnie jak zaczerwienienie w miejscu, gdzie gaz rozchodzi się pod skórą. Istnieje niewielkie ryzyko powstania „siniaków”. W trakcie zabiegu pod skórą widoczne jest przemieszczanie się gazu, dające wrażenie „obrzęku”, zanika ono po kilku minutach.


   Jakie efekty przynosi połączenie karboksyterapii z osoczem bogatopłytkowym?

   Zarówno terapia dwutlenkiem węgla, jak i osoczem bogatopłytkowym jest od dawna znana i z dużym powodzeniem stosowana w wielu dziedzinach medycyny. Jednak połączenie tych dwóch technologii w czasie jednej sesji zabiegowej to zupełnie nowa metoda o szerokim spektrum wskazań, dająca w krótkim czasie wyjątkowo dobre rezultaty. Synergia działania karboksyterapii oraz autologicznego osocza bogatopłytkowego została stosunkowo niedawno odkryta, lecz bardzo szybko doceniona przez specjalistów ze względu na jej małoinwazyjność, dobrą tolerancję przez pacjentów i maksymalne efekty, bez ryzyka działań niepożądanych. Potencjał tej metody jest ogromny. Pierwsze publikacje potwierdzające skuteczność skojarzonego zastosowania karboksyterapii oraz PRP dotyczą leczenia chorób skóry głowy oraz redukcji wiotkości zlokalizowanej w delikatnych okolicach: oczu, twarzy, szyi, dekoltu.

   Karboksyterapia oznacza kontrolowaną aplikację medycznego dwutlenku węgla w różne okolice ludzkiego ciała w celu poprawy krążenia w tkankach, redukcji miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej oraz poprawy elastyczności skóry. Zachodzący w wyniku iniekcji CO2 efekt wazodilatacji (rozkurcz mięśni gładkich w ścianie naczyń krwionośnych) oraz jego wpływ na śródskórną reorganizację kolagenu pozwala redukować wiotkość skóry, rozstępy, blizny, cellulit oraz umożliwia konturowanie niektórych rejonów ciała (podbródek, uda, biodra, brzuch).

   Autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi pacjenta jest produktem w stu procentach biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry zachodzi dzięki autologicznej odnowie komórkowej, czyli regeneracji i biostymulacji komórek skóry – dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i mezenchymalnych komórek macierzystych.

   Według najnowszych doniesień, w wyniku połączenia karboksyterapii z PRP mechanizmy obu technologii wzajemnie oddziaływują na siebie intensyfikując stymulację i aktywację szeregu zachodzących procesów, dzięki czemu terapia pozwala osiągnąć lepsze rezultaty w krótszym okresie czasu.

   To innowacyjne połączenie obu technologii, poprzez właściwości autoregeneracji i biostymulacji okazało się bardzo skuteczną, wszechstronną metodą stosowaną nie tylko we wskazaniach estetycznych, ale również w leczeniu łysienia, wypadania włosów oraz przyspieszeniu procesu gojenia.   Karboksyterapia C.D.T. Evolution została wyróżniona przez Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych w X Edycji Konkursu Perły Dermatologii Estetycznej 2014.
   Zabieg Karboksyterapia w terapii łączonej z autologicznym osoczem bogatopłytkowym otrzymał perłę dermatologii 2014r.

    

    

   mediraty_logo_v-300x195
   Aby natychmiast wykonać zabieg lub zestaw zabiegów, a koszty wygodnie rozłożyć na raty skorzystaj z usługi MediRaty.