FotoMedicus

Urządzenie do medycznej diagnostyki skóry, profesjonalnej fotografii i dokumentacji klinicznej wraz z analizą i planowaniem efektów zabiegowych

fotomedicus komputerowa analiza skóry

Czym jest FotoMedicus?

Fotomedicus jest innowacyjnym systemem, w skład którego wchodzi specjalistyczna aparatura oraz oprogramowanie, które stanowią doskonałe narzędzie do prowadzenia dokładnej dokumentacji fotograficznej, co w efekcie pozwala nie tylko na usprawnienie i uporządkowane prowadzenie kliniki medycyny estetycznej, ale również znacznie zwiększa efektywność planowania zabiegów terapeutycznych, ich przeprowadzania, a także kontroli i monitorowania efektu oraz występowania ewentualnych powikłań. Jest to doskonałe narzędzie służące w pracy nie tylko lekarzom medycyny estetycznej, ale także chirurgom, dermatologom, a nawet onkologom wykonującym badania dermatoskopowe.

Jakie są funkcje systemu FotoMedicus?

komputerowe badanie skóry

System Fotomedicus wyposażony jest w wiele nowoczesnych funkcji, dzięki którym doskonale spełnia swoje zadanie. Jest on bardzo elastyczny i intuicyjny. Zdjęcia wykonywane są i przechowywane w bardzo dobrej jakości. System Fotomedicus umożliwia magazynowanie bardzo dużej ilości zdjęć, segregowanie i katalogowanie ich. Dzięki temu istnieje możliwość precyzyjnego monitorowania wyglądu danej zmiany w czasie, a więc porównywanie na zdjęciach tego, jaka jest jej dynamika.

Urządzenie Fotomedicus daje możliwość dokumentacji fotograficznej wszystkich części ciała, pod dowolnym kątem, w dowolnej płaszczyźnie, a także zarówno w pozycji leżącej, siedzącej jak i stojącej. Zdjęcia te są przetwarzane na wysoką jakość i magazynowane w pamięci urządzenia. Istotne jest to, iż system zachowuje oryginalne daty wykonania fotografii, dzięki czemu również możliwa jest precyzyjna ocena dynamiki danej zmiany w czasie. Co więcej, urządzenie jest wyposażone w narzędzie do porównywania zdjęć, dzięki czemu monitorowanie dynamiki ocenianych zmian może być jeszcze dokładniejsze i łatwiejsze.

Dzięki zastosowaniu polaryzacji krzyżowej oraz różnych filtrów możliwa jest ocena rozkładu barwników takich jak melanina i hemoglobina, co jest niewidoczne gołym okiem. Dzięki temu system Fotomedicus umożliwia szybką ocenę rezultatu zabiegów takich jak laserowe zamykanie drobnych naczyń krwionośnych, podanie toksyny botulinowej oraz innych wypełniaczy, ocenę różnego rodzaju przebarwień czy blizn.

Dzięki licznym narzędziom graficznym, system Fotomedicus umożliwia interaktywne planowanie oraz symulację zabiegu, który będzie przeprowadzany. Na tle zdjęcia docelowej zmiany możliwe jest zaplanowanie ilości, kierunku oraz dokładnego sposobu przeprowadzenia zabiegu.

Urządzenie z oprogramowaniem Fotomedicus daje możliwość prowadzenia pełnej dokumentacji medycznej pacjenta w formie bazy danych, zarówno w kwestii opisów wizyt czy zabiegów, jak i w formie dokumentacji zdjęciowej.

Fotomedicus daje możliwość nie tylko magazynowania dokumentacji fotograficznej, ale także umożliwia w bardzo prosty i wygodny sposób eksport zdjęć do innych aplikacji, a także ich wydruk. Powyższe funkcje mogą dotyczyć zarówno przenoszenia całych zdjęć jak i ich fragmentów. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w przypadkach, kiedy zaistnieje konieczność konsultacji pacjenta, lub też przy przygotowywaniu publikacji czy wykładów.

Jakie są zalety systemu FotoMedicus?

Podstawową zaletą systemu Fotomedicus jest fakt, że umożliwia zarówno wykonywanie i gromadzenie dokumentacji fotograficznej, jak i prowadzenie pełnej dokumentacji medycznej. System ten charakteryzuje się bardzo dynamicznym rozwojem w zakresie wszystkich swoich funkcji, dzięki czemu umożliwia na przykład wnikliwą ocenę stanu skóry, planowanie zabiegów łącznie z wykonywaniem ich realistycznych symulacji  w czasie rzeczywistym, jak i precyzyjne i intuicyjne zarządzanie dokumentacją medyczną.

Urządzenie charakteryzuje się bardzo wysoką jakością zdjęć, na których pracuje. W przypadku dokumentacji fotograficznej zmian skórnych niezwykle istotne jest jak najbardziej realistyczne odwzorowanie rzeczywistego wyglądu zmian i wykwitów. Dzięki powyższej funkcji, wykorzystując system Fotomedicus możemy liczyć na identyczność oraz powtarzalność wykonywanych fotografii, co z kolei jest warunkiem prawidłowego monitorowania dynamiki zmian, zwłaszcza po przeprowadzonym zabiegu.

Aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług oraz jak najlepiej spełnić oczekiwania i potrzeby pacjenta, urządzenie Fotomedicus daje możliwość bezpiecznej prezentacji zdjęć w trybie Portfolio. Dzięki tej funkcji, istnieje możliwość zaprezentowania pacjentowi na zdjęciach wyników przeprowadzanych przez siebie zabiegów w sposób zupełnie anonimowy, tak, że tajemnica lekarska i poufność zostają w pełni zachowane.

Dokumentacja przed i po zabiegu.

Poniżej sekwencja fragmentów zdjęć dokumentujących dwa przykładowe zabiegi zamykania naczynek krwionośnych laserem (przed i po zabiegu).

komputerowa analiza skóry - dokumentacja medyczna

Fragmenty zdjęć bez filtru – ukazujące obszar będący przedmiotem zabiegu

fotomedicus

Fragmenty zdjęć z filtrem – pokazujące co będzie przedmiotem zabiegu

Fragmenty zdjęć z filtrem – wizualizacja rozkładu naczyń krwionośnych

Fragmenty zdjęć z filtrem – po zabiegu

Aby natychmiast wykonać zabieg lub zestaw zabiegów, a koszty wygodnie rozłożyć na raty skorzystaj z usługi MediRaty.

Pod powierzchnią skóry, którą widzisz – jest skóra jakiej pragniesz.

Odkryj ją już dziś.

Zobacz również

endolift zabieg
zabieg ultraformer III nieinwazyjny lifting twarzy i ciała
oczyszczanie wodorowe koszalin
zabieg nithya koszalin
alma harmony pro nir
mezoterapia iglowa Koszalin
radiofrekfencja-mikroiglowa
usuwanie tatuaży Koszalin
accent prime zabiegi twarz
alma nir laser koszalin
zabiegi depilacji Koszalin
Plazma Handy zabiegi
Alma Harmony PRO iPixel
Alma Harmony PRO ClearLift
endermologia koszalin
Lipoliza iniekcyjna
Voluma Lifting wolumetryczny
skuteczna korekta objętości i konturu twarzy
kwas hialuronowy - usuwanie zmarszczek
nici first lift pdo
nici first lift mini
botox usuwanie zmarszczek
usuwanie przebarwień na skórze
laserowe leczenie trądziku twarz
usuwanie przebarwień laserem
laserowe zamykanie naczynek
laserowe odmładzanie
mezoterapia igłowa
zabiegi dermapen 4 Koszalin
pixel peel
karboksyterapia
osocze bogatopłytkowe
powiększanie ust koszalin
c-peel
peeling vi peel
DNA Recovery Peel System
peeling Ferulac Peel Plus– kwas ferulowy
peeling SPA PEEL
peeling koszalin
peeling mandel
peeling nomelan cafeico
prx t33
peeling medyczny
oxybrazja mikrodermabrazja tlenowa
fotomedicus komputerowe badanie skóry

FotoMedicus

Klinika Dermalogica