Endermologia Endermolab – najbardziej zaawansowane urządzenie francuskiej marki LPG
Jeśli chcesz:
- pozbyć się cellulitu,
- wyszczuplić sylwetkę,
- wymodelować ciało,
- ujędrnić skórę,
- odprężyć się po ciężkim dniu
– ten zabieg jest stworzony dla Ciebie!
Najnowsze urządzenie Endermologie Endermolab już w Polsce! Dostępny w gabinecie Dermalogica® zabieg to krok w przyszłość w walce z cellulitem i modelowaniem sylwetki.
Skuteczność endermologii w walce z cellulitem została potwierdzona atestem FDA.
Czym jest Endermologia LPG?
Endermologia jest jedną z najskuteczniejszych metod redukcji cellulitu, rozstępów, leczenia blizn, wyszczuplania i modelowania sylwetki (usuwania nadmiernej tkanki tłuszczowej) oraz ujędrniania skóry.
Metoda Endermologie opracowana przez francuską firmę LPG® Systems jest obecna na rynku od ponad 20 lat (w Polsce od ponad 9 lat) i oferuje estetyczne, sportowe i terapeutyczne zabiegi na ciało, twarz, szyję, dekolt i biust. Badania kliniczne potwierdzają, iż jest to najskuteczniejsza metoda walki z cellulitem. Oprócz zastosowań estetycznych (drenaż, ujędrnianie, zabiegi antycellulitowe, wyszczuplanie) oraz programów sportowych (przygotowanie do wysiłku mięśni, powięzi, ścięgien, więzadeł, regeneracja powysiłkowa), wspomaga leczenie uszkodzeń mięśni, więzadeł i ścięgien.
Jak działa zabieg urządzeniem LPG Endermolab?
Endermologia to rodzaj masażu, który wykonywany jest mechanicznie. Technika wykonywania zabiegu Endermologie urządzeniem LPG Endermolab opiera się na unikalnym, opatentowanym procesie: dwie elektronicznie sterowane rolki umieszczone w hermetycznej komorze działają w połączeniu z podciśnieniem. Podciśnienie tworzy fałdę skórną, która jest zwijana przez pierwszą rolkę, a rozwijana przez drugą. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale również względem siebie zgodnie ze stanem tkanki i intensywnością wybranego zabiegu. W zależności od programu proces ten jest uzupełniany ciągłym lub rytmicznym podciśnieniem. Intensywność podciśnienia jest indywidualnie dobierana, tak, aby zabieg nie był bolesny.
Jakie są wskazania do zabiegu endermologii?
- działanie antycellulitowe i wyszczuplające,
- wygładzenie skóry,
- modelowanie i kształtowanie sylwetki,
- ujędrnianie skóry po odchudzaniu,
- terapia przeciwobrzękowa,
- stymulowanie unaczynienia oraz poprawa krążenia krwi i limfy,
- eliminacja toksyn z organizmu,
- rozluźnianie napiętych mięśni.
Jak wygląda procedura zabiegu urządzeniem Endermolab?
Cały proces sterowany jest komputerowo. Podczas zabiegu endermologii pacjent ubrany jest w specjalnie zaprojektowany kostium, tzw. endermowear:
Terapeuta prowadząc głowice powoduje powstanie przy pomocy podciśnienia fałdy skórnej. Skóra przybiera kształt fali, która rolowana jest dodatkowo od wewnątrz i na zewnątrz za pomocą rolek. W ten sposób pobudzana jest tkanka, a zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry. Skóra ta jest mocno ugniatana w różnych kierunkach, co pobudza krążenie i zwiększa metabolizm. Podczas zabiegu poprzez układ limfatyczny usuwane są z organizmu toksyny i tłuszcze oraz pobudzona zostaje produkcja elastyny i kolagenu, co dodatkowo poprawia elastyczność skóry. Zabieg endermologii działa także relaksująco i odprężająco, co skutecznie łagodzi stres. Oczyszczenie organizmu z toksyn pozwala skórze odzyskać młody i zdrowy wygląd.
NOWOŚĆ! TERAPIE ENDERMOLOGII LPG:
Jaki jest czas trwania zabiegu endermologii?
Zabieg, w zależności od partii ciała poddanej zabiegowi, trwa 20 – 60 minut (najczęściej 40 minut) i jest przeprowadzany dwa razy w tygodniu.
Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu endermologii?
U pacjentów będących po serii zabiegów rozmiar noszonego ubrania zmniejszył się o jeden lub dwa numery. Co najważniejsze, zmiany zachodzą w miejscach, w których są one najbardziej pożądane, przy zachowaniu takich miejsc, gdzie zmniejszenie objętości nie jest potrzebne.
Masaż przy wykorzystaniu tej metody, pełni również funkcję masażu limfatycznego, dzięki czemu pozwala oczyścić organizm z toksyn. Przyczynia się również do poprawy ukrwienia tkanek oraz wzmaga wymianę międzykomórkową. Aby oczyszczanie organizmu było skuteczniejsze zaleca się spożywanie minimum 2 – 2,5 l litrów wody dziennie.
Niewątpliwą zaletą zabiegu jest fakt, że jest on bezinwazyjny, skutecznie zwalcza cellulit i wspomagając naturalne procesy zachodzące w organizmie, pozwala również zwalczyć nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest w specjalnym stroju (endermowear), który ma za zadanie zwiększyć poślizg rolek oraz chroni przed uszkodzeniami naskórka, jak również zapewnia pacjentowi intymność. Jednym z bardzo pożądanych zalet endermologii jest fakt, że pozwala na modelowanie sylwetki dokładnie w tych miejscach, w których jest to konieczne, oszczędzając miejsca gdzie modelowanie sylwetki jest zbyteczne. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, a wraz z kolejnymi zabiegami stają się coraz większe.
Skuteczność endermologii w walce z cellulitem została potwierdzona atestem FDA.
Jak często należy powtarzać zabieg?
Zabieg endermologii przeprowadzamy 2 razy w tygodniu. Aby uzyskać optymalne rezultaty proponowanych jest od 6 do 20 zabiegów. Dokładna ich liczba jest uzależniona od oczekiwań pacjentki oraz indywidualnych predyspozycji.
Jak długo utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać zabieg?
Zabieg endermolift przeprowadzamy 2 razy w tygodniu. Aby efekt był długotrwały zaleca się serię 6 – 20 zabiegów. Dokładna ich liczba jest uzależniona od oczekiwań pacjentki oraz indywidualnych predyspozycji.
Czym różni się endermologia od innych zabiegów?
Endermologia leczy cellulit w miejscu jego powstawania, oddziałuje na tkankę łączną, dlatego skutecznością przewyższa inne metody. Endermologia jest nie tylko skuteczna w walce z cellulitem, ale również wygładza skórę, rozluźnia napięte mięśnie, spłyca rozstępy i blizny, ujędrnia skórę oraz modeluje sylwetkę.
Czy istnieją jakieś zalecenia dla osób korzystających z zabiegu endermologii?
W czasie trwania kuracji zalecane jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, lekka gimnastyka oraz w celu uzyskania pełnego efektu drenującego wypijanie ok. 2 – 2,5 l wody dziennie.
Rezultaty jakie osiąga się dzięki endermologii zależą od indywidualnych cech budowy, fizjologii i nawyków żywieniowych.
Czy mogą wystąpić skutki uboczne?
Po zabiegu endermologii może niekiedy wystąpić drobny krwiak na ciele pacjenta.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu endermologii?
- ciąża (u osób spodziewających się dziecka zabieg można przeprowadzać tylko na obszarze nóg),
- zapalenie żył,
- aktywna choroba nowotworowa,
- stany zapalne,
- choroby krwi.
Pod powierzchnią skóry, którą widzisz – jest skóra jakiej pragniesz.
Odkryj ją już dziś.
Zamów Newsletter
Bądź na bieżąco z promocjami.
Masz pytanie?
Wypełnij formularz.