Najnowsza metoda przeszczepu włosów.

Skuteczna metoda w walce z łysieniem.

To pierwsza i tak rewolucyjna technika odtworzenia i regeneracji włosów na świecie, dostępna jako pierwsza na Pomorzu Środkowym.

 

Bujna i zadbana fryzura to niezaprzeczalny atrybut urody zarówno damskiej, jak i męskiej. Niestety przerzedzające się włosy oraz łysina to częste źródło kompleksów mężczyzn i kobiet. Wiele osób nie potrafi pogodzić się z utratą włosów, w efekcie czego odbija się to na ich życiu zawodowym lub towarzyskim. Na szczęście rozwój medycyny regeneracyjnej pozwala wyjść naprzeciw w walce o każdy włos.

 
zabiegi - włosy - trycholog Koszalin
Jeśli chcesz:
– zwiększyć gęstość włosów,
– zlikwidować łysienie
ten zabieg jest stworzony dla Ciebie.

 

Czym jest Regenera Activa?

Przez ostatnie 10 lat zespół prof. Antonio Graziano z Uniwersytetu Medycznego w Turynie pracował nad systemem, który pozwala na regenerację tkanek i narządów za pomocą komórek progenitorowych pozyskiwanych dokładnie z tych samych narządów i tkanek. Powstał system REGENERA ACTIVA®, który wykorzystywany jest do leczenia łysienia typu androgenowego. Z powodu łysienia androgenowego cierpi około 70% mężczyzn i 40% kobiet. Regenera Activa® to nowatorska metoda leczenia łysienia androgenowego włosów. Jest specjalnie zaprojektowanym systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek skóry. Podczas pojedynczej sesji pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą przeszczepu. Miejsce poddane zabiegowi stymulowane
jest za pomocą komórek progenitorowych uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu, którym zawsze jest dokładnie ta sama tkanka, która później zostaje poddana leczeniu. Urządzenie REGENERA ACTIVA®, poprzez skalibrowany proces mechaniczny oraz filtrację pozwala uzyskać wysoką koncentrację komórek zdolnych do regeneracji tkanek.

Jest to proces, który ma na celu po pierwsze pozyskanie jak największej ilości komórek z pobranych biopsji, a po drugie uzyskanie jak największej ilości komórek żywych, zdolnych do regeneracji. System Regenera Activa® pozwala na odzyskanie około 80% komórek z wszystkich warstw skóry, a ich przeżywalność pozostaje na poziomie 92%.

leczenie łysienia

 

Jak wygląda zabieg Regenera Activa?

Zabieg jest bezpieczny, trwa około 1 h i nie wymaga od pacjenta okresu rekonwalescencji.

Zabieg można podzielić na 3 etapy:

1. Podczas zabiegu Regenera Activa® lekarz pobiera niewielki wycinek skóry (od jednego do trzech biopsji o średnicy 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów. Jest to obszar najmniej podatny na łysienie androgenowe. Pobranie tak niewielkiego wycinka skóry pozwala na samoistne zagojenie się miejsca pobrania przeszczepu. Procedura biopsji skóry podczas zabiegu jest prosta i bezbolesna dzięki miejscowemu podaniu lidokainy.
2. W kolejnym etapie lekarz, za pomocą specjalnego urządzenia wyizoluje z pobranej od Ciebie tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne. Z jednej biopsji uzyskujemy aż 80 000 komórek progenitorowych!
3. W dalszym etapie otrzymany przesącz komórek progenitorowych podaje się za pomocą iniekcji śródskórnych w skórę głowy pacjenta – na zasadzie mezoterapii w okolice mieszków włosowych (na głębokość około 4 – 5 mm), aby zainicjować procesy naprawcze.


Jak często należy powtarzać zabieg?

Zabieg Regenera Activa® wykonuje się tylko raz w pojedynczej sesji. Nie ma konieczności wykonywania tego zabiegu w serii. Już po miesiącu od zabiegu można cieszyć się gęstszą fryzurą.

To pierwsza i tak rewolucyjna technika odtworzenia i regeneracji włosów na świecie, dostępna jako pierwsza na Pomorzu Środkowym.

 

Jakie są efekty kliniczne po zastosowaniu Regenera Activa?

Zdjęcia zostały wykonane przed i 30 – 60 dni po zabiegu Regenera Activa®

LECZENIE ŁYSIENIA (1) LECZENIE ŁYSIENIA (1) LECZENIE ŁYSIENIA LECZENIE ŁYSIENIA LECZENIE ŁYSIENIA LECZENIE ŁYSIENIA LECZENIE ŁYSIENIA LECZENIE ŁYSIENIA LECZENIE ŁYSIENIA LECZENIE ŁYSIENIA LECZENIE ŁYSIENIA (1)

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Do zabiegu nie mogą przystąpić osoby mające problemy z krzepliwością krwi, przyjmujące leki rozrzedzające krew (aspiryna, sintrom) lub uczulone na środek znieczulający (lidokaina).


Czym jest łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe występuje z powodu wrażliwości mieszków włosowych na androgeny. Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów i występuje u 70% mężczyzn i 40% kobiet w pewnym okresie ich życia. Istnieje skala opisująca poszczególne etapy procesu łysienia androgenowego nosząca miano skali Norwood-Hamiltona, i przedstawiająca się następująco:

1. tworzenie tak zwanych zakoli (ubytków włosów w przedniej części głowy),
2. przerzedzenie i przesunięcie w górę pierwotnej linii włosów – efekt „wysokiego czoła”,
3. stopniowe przerzedzanie się włosów na środkowej części głowy oraz tak zwanej koronie,
4. objęcie procesem całej głowy,
5. całkowita łysina.

U mężczyzn zwykle występuje recesja linii włosów na skroniach (zakola) i łysina na wierzchołku, u kobiet zwykle objawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy. U mężczyzn często prowadzi do całkowitego wyłysienia. U kobiet raczej nigdy nie dochodzi do wyłysienia.

Badania wykazują że głównym czynnikiem powodującym łysienie androgenowe jest testosteron a dokładniej pochodna testosteronu – dihydrotestosteron (DHT). Są to męskie hormony – androgeny, które występują u mężczyzn ale również u kobiet. Androgeny odgrywają ważną rolę w rozwoju seksualnym mężczyzn od urodzenia do dojrzewania. Regulują pracę gruczołów łojowych, apokrynowych gruczołów potowych oraz libido. Wraz z wiekiem, androgeny stymulują wzrost włosów na twarzy, ale powstrzymują na skroniach i wierzchołku głowy, stan ten został nazwany „paradoksem androgennym”.

Problem łysienia nie omija kobiet, u których dodatkowym czynnikiem wpływającym na defekt – oprócz nadmiaru androgenów – jest zaburzona proporcja żeńskich i męskich hormonów płciowych. Wypadaniu włosów u kobiet sprzyjają też otyłość, niedoczynność tarczycy i antykoncepcja hormonalna. Dihydrotestosteron sprawia, że włosy stopniowo się osłabiają (wtedy włosy stają się coraz cieńsze i słabsze – jest to pierwszy przejaw łysienia), a równocześnie pod jego wpływem znacznie skraca się faza anagenu a wydłuża telogenu (przez to włosy rosną wolniej i są krótsze). W przypadku dihydrotestosteronu (DHT) istotną kwestią jest to, że powstaje on przy transformacji testosteronu
pod wpływem katalizatora, enzymu 5α reduktazy. 5α reduktaza występuje w gruczołach łojowych przy mieszkach włosowych. Dihydrotestosteron powoduje miniaturyzację mieszków włosowych, co w konsekwencji prowadzi do ich spłycenia i ścieńczenia włosów. Krótszy czas życia włosa = szybsze przejście w fazę wypadania. Mężczyźni z łysieniem androgenowym zazwyczaj mają wyższe stężenie 5α reduktazy. Najwyższe stężenie 5α reduktazy występuje na skórze głowy.


Strefa Dobrego Stylu GK24
Z łysieniem można walczyć.

mediraty_logo_v-300x195
Aby natychmiast wykonać zabieg lub zestaw zabiegów, a koszty wygodnie rozłożyć na raty skorzystaj z usługi MediRaty.