Piękne usta – czyli wszystko, co musisz wiedzieć o ich powiększaniu, modelowaniu oraz nawilżaniu

Niezwykle istotnym elementem kobiecej urody są usta. Piękne i kształtne usta od zawsze wpisywały się w kobiecy kanon urody, ponieważ to bez wątpienia jeden z najbardziej zmysłowych i podkreślających kobiecość elementów twarzy. Wydatne, kształtne i nawilżone, przyciągają nie tylko męskie spojrzenia, lecz również dodają wyrazu oraz pewności siebie. Jednakże z wiekiem czerwień wargowa traci swoje nasycenie, kontury zacierają się, a kąciki ust powoli obniżają.

Dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej możemy osiągnąć wymarzony efekt i uzyskać idealny kształt ust.

Jak to osiągnąć? Dowiecie się z poniższego artykułu, w którym odkryję przed Wami tajemnice najpopularniejszych obecnie sposobów powiększania ust, abyś mogła / mógł zdecydować, który z nich odpowiada Twoim potrzebom oraz wyczuciu estetyki.

Autor: Edyta Słupczewska – absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na wydziale farmaceutycznym dla której modelowanie, powiększanie lub nawilżanie ust jest prawdziwą pasją i…de facto ulubionym zabiegiem 🙂

 

Modelowanie ust kwasem hialuronowym, czyli jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej (70% lekarzy wskazało, że najczęstszym wykonywanym przez nich zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest powiększanie ust), umożliwia pacjentom (forma zastosowana celowo, ponieważ mężczyźni również korzystają z zabiegu modelowania, bądź nawilżania ust) uzyskanie pożądanych efektów w odpowiedzi na brak satysfakcji z kształtu ust, ich struktury czy kolorytu, a prawidłowo wykonany zabieg przyniesie niezwykle naturalny efekt. Usta to element twarzy, który znacząco wpływa na naszą atrakcyjność oraz wspiera nas w komunikacji werbalnej i niewerbalnej, a ich kształt chętnie poprawiają zarówno młode pacjentki, w celu zwiększenia ich objętości, jak i starsze, które chcą odbudować objętość i jędrność warg utraconą wraz z biegiem czasu. Zabieg jest wskazany również do korekcji asymetrii ust i można go uzupełnić rewitalizacją przestrzeni wokół ust, eliminując zmarszczki palacza.

Zacznijmy może od tego kto korzysta z zabiegu powiększania i modelowania ust?

  1. Pacjenci niezadowoleni z kształtu czy struktury ust spowodowanej uwarunkowaniami genetycznymi, czyli pacjenci posiadający zbyt małą objętość bądź widoczną asymetrię.
  2. Pacjenci , u których widoczny jest proces fotostarzenia wywołany wiekiem oraz niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych (szczególnie promieniowanie UV, które powoduje nadprodukcję wolnych rodników i osłabienie włókien kolagenowych).
  3. Pacjenci z zaburzeniem nawilżenia spowodowanym spadkiem kwasu hialuronowego. U takich osób dochodzi wówczas do przesuszenia ust, ich zwiotczenia oraz utraty objętości.

Ogromna popularność zabiegu, wpływ mediów społecznościowych oraz rosnące oczekiwania pacjentów skutkują tworzeniem się nowych trendów w modelowaniu ust kwasem hialuronowym. Tak dynamicznie rozwijający się rynek potrzebuje również preparatów, które nadążą za nowoczesnymi technikami wypełniania ust, których celem jest poprawienie ich wyglądu przy jednoczesnym zachowaniu naturalności.

Sprawdź, który z trendów może sprawdzić się w Twoim przypadku!

 

powiększanie ust kwasem

RUSSIAN LIPS, CZYLI MODELOWANIE UST NA PŁASKO

Russian lips to rosyjska technika modelowania ust za pomocą kwasu hialuronowego, której celem jest ich powiększenie i uzyskanie płaskiego wyglądu ust z profilu.

Moda przyszła ze wschodu, gdzie pełne i wywinięte na płasko usta cieszą się dużą popularnością.

Oczywiście znalazło to odzwierciedlenie i u Polek, które coraz częściej chcą taki efekt uzyskać, czyli efekt pełnych, ale nie nadmiernie wydatnych ust.

Osiąga się go właśnie dzięki modelowaniu ust na płasko, techniką Russian Lips, gdzie kwas hialuronowy wprowadza się poprzez liczne wkłucia.

Górna warga zostaje faktycznie lekko wywinięta, a łuk Kupidyna jest bardziej podkreślony.

Technika polega na wprowadzeniu preparatu poprzez serię kilku bądź kilkunastu prostopadłych wkłuć wzdłuż granicy czerwieni wargowej.

Oczekiwany efekt to średnie bądź intensywne powiększenie ust, podkreślony kontur i wyciągnięta czerwień wargowa, które utrzymują się do 12 miesięcy bez efektu „kaczego dzióbka”.

Rezultat jest bliższy rozciągnięciu ust w pionowej płaszczyźnie niż ich „napompowaniu”.

Zwykle do uzyskania pożądanego efektu wystarczający będzie pojedynczy zabieg z wykorzystaniem 1 ml produktu, jednak w zależności od przypadku może to być nawet kilka zabiegów przy co najmniej miesięcznych odstępach czasu.

Powiększanie ust na płasko jest na pewno idealne dla pacjentek, które marzą o pełniejszych, symetrycznych i bardziej kształtnych wargach, ale cenią przy tym naturalny wygląd.

METODY KLASYCZNE, CZYLI BABY DOLL LIPS LUB FRENCH LIPS

Tak jak w przypadku Russian Lips, nazywaną czasem rewitalizacją czerwieni wargowej, w której wykonuje się więcej nakłuć (w porównaniu do metod klasycznych), za to podaje się minimalne objętości kwasu hialuronowego, tak podstawą Baby Doll Lips jest z kolei uwypuklenie środkowej części ust i delikatne wywinięcie dolnej wargi, co pozwala nadać ustom dziewczęcy wygląd. Oczekiwany efekt to pełne, apetyczne i sensualne usta o zarysowanym konturze.

Inne nazwy to Glamour Lips, Volume Lips lub Jolie Lips, w której cechą charakterystyczną jest wykorzystanie nitki podczas modelowania, która dzieli nam dolną wargę na 2 idealnie zarysowane poduszeczki.

Sporo mówi się też o French Lips, czyli powiększaniu ust metodą paryską.

Celem ostatniej techniki jest nadanie ustom bardziej zmysłowego kształtu, głównie poprzez podkreślenie łuku Kupidyna, dodanie objętości w środkowej części ust i dolnej wardze oraz uniesienie kącików (musimy pamiętać, że piękne usta to nie tylko same usta, ale również cala ich okolica – obszar nad ustami oraz boczne części ust – kąciki, które absolutnie nie mogą być obniżone, ponieważ wówczas wyglądamy na smutnych lub permanentnie zmęczonych).

W przypadku French Kiss uzyskujemy subtelne i naturalne powiększenie oraz nawilżenie warg, a końcowy efekt to subtelne miękkie usta gotowe do francuskich pocałunków 🙂

NAWILŻANIE UST

Co w przypadku osób, które posiadają idealny kształt orz wielkość, jednak ich usta są przesuszone? Tu z pomocą przychodzi zabieg nawilżania ust, który jest skutecznym sposobem na ich regenerację, przywrócenie naturalnego piękna i zdrowego wyglądu. Metoda ta delikatnie wygładza i odświeża usta, zaś głębokie nawilżenie sprawia, że stają się wyraźnie odmłodzone, zyskując pełniejszy i atrakcyjny wygląd. Jeśli Twoje usta często się przesuszają i pękają lub też wraz z wiekiem utraciły swoją elastyczność i koloryt, nawilżenie ust z użyciem kwasu hialuronowego jest zabiegiem, który powinien Cię zainteresować. Dzięki niemu można liczyć na wielopoziomowe nawilżenie, wygładzenie i ujędrnienie, poprawę kondycji ust i ich kolorytu, delikatne i naturalne uwydatnienie.

Z jednej strony te metody, szczególnie klasyczne, wydają się do siebie nieco podobne (preparat podawany jest na tzw. grudkę, liniowo lub techniką mieszaną łączącą różne metody podania kwasu hialuronowego), jednak diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach 🙂

W przypadku modelowania ust

WSZYSTKO

ma znaczenie

– począwszy od wyboru preparatu, jego ilości, metody wykonania zabiegu, rodzaju znieczulenia przed zabiegiem, predyspozycji i uwarunkowań genetycznych jeśli chodzi o kształt, ewentualnych asymetrii do skorygowania, naszego uzębienia (tak! Nieprawidłowy zgryz, tzw. ,,wypychanie” czerwieni wargowej przez przodujący ząb lub brak części uzębienia, mają ogromny wpływ na stan początkowy i efekt końcowy) oraz co najbardziej istotne – doświadczenia osoby wykonującej zabieg powiększania ust.

Osobiście uważam, że piękne i naturalne usta osiągniemy tylko wówczas, jeśli wszystkie w/w aspekty zostaną spełnione.

JAKI JEST JEDEN Z NAJLEPSZYCH PREPARATÓW NA ŚWIECIE SŁUŻĄCY DO POWIĘKSZANIA I MODELOWANIA UST?

ODPOWIEDŹ JEST TYLKO JEDNA

STYLAGE® LIPS PLUS

STYLAGE LIPS PLUS - powiększanie i modelowanie ust

NOWOŚĆ: Nowy produkt w kultowej gamie wypełniaczy tkankowych STYLAGE® jest przeznaczony do korekcji objętości dla jeszcze pełniejszych ust!

STYLAGE® LIPS PLUS to produkt do iniekcji, opracowany specjalnie w celu korekcji ust, którego parametry reologiczne dopasowane są odpowiednio do budowy anatomicznej warg. Dodatkowo zawarty w preparacie chlorowodorek lidokainy łagodzi ból związany z wykonaniem iniekcji.

STYLAGE® LIPS PLUS ma wyższe stężenie kwasu hialuronowego oraz większą gęstość niż STYLAGE® Special Lips, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie jeszcze pełniejszych ust! Efekt zabiegu utrzymuje się aż do 12 miesięcy!

Podejmując decyzję o zabiegu powiększania ust możemy inspirować się aktualnymi trendami, jednak najważniejsza powinna być rekomendacja zabiegowca, który dzięki swojemu doświadczeniu pomoże dopasować zabieg do pacjenta, jego potrzeb oraz urody.

Odpowiednia wiedza, realistyczne oczekiwania i wybór zaufanej kliniki to klucz do udanego zabiegu powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym.
Już po kilku lub kilkunastu dniach od wizyty w klinice możemy cieszyć się podkreślonymi, pięknymi i nawilżonymi ustami!

A Ty, skusisz się na ten zabieg? 🙂

A teraz tzw. wisienka na torcie i kilka rad, jak pielęgnować usta po zabiegu ich modelowania i powiększania, aby jak najdłużej zachować wspaniały efekt.
Po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym niezwykle ważna jest ich właściwa pielęgnacja.
To dzięki niej efekt zabiegu utrzyma się jak dłużej.
Jak zatem powinna ona wyglądać?

Przez pierwsze 48 – 72 godziny od zabiegu powinno się unikać:

  • picia gorących napoi,
  • pocałunków (na to przyjdzie czas w późniejszym etapie 🙂 ),
  • wysiłku fizycznego
  • kontaktu z wodą chlorowaną, np. na basenie,
  • spożywania alkoholu,
  • palenia papierosów,
  • unikania gwałtownych zmian temperatur otoczenia oraz korzystania z sauny.

Po zabiegu należy pamiętać o zachowaniu higieny i czystości (szczególnie w miejscach, gdzie były wykonywane nakłucia). Należy także (w miarę możliwości) przemycać jak najwięcej produktów spożywczych zawierających duże ilości wody i antyoksydantów. Dzięki temu nie tylko zapewnimy nawodnienie tkanek, ale także ochronimy usta przed przedwczesną utratą jędrności i elastyczności. Antyoksydanty zawarte w pożywieniu będą chronić cały nasz organizm (włącznie ze skórą i ustami) przed przedwczesnym starzeniem. To przełoży się na jakość i długość utrzymywanego efektu, a kolejne zabiegi nie będą wymagały podawania coraz to większych ilości kwasu hialuronowego.

RADA EKSPERTA

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że na długość utrzymywania się efektu powiększania ust mamy duży wpływ. Aby to zrozumieć, należy zdać sobie sprawę z tego, że jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie „związać” około 250 (!) cząsteczek wody. To właśnie ten proces powoduje, że usta po zabiegu są jędrne, miękkie i wymodelowane.

Co z tego wynika?

Aby kwas mógł zachować swoje właściwości, potrzebuje wody. Dzięki temu usta utrzymują jędrność i względnie pierwotny kształt nawet przez rok od zabiegu.

Tak więc pierwsze, od czego powinniśmy zacząć pielęgnację, to dostarczanie wody od wewnątrz. Picie minimum 2 litrów wody dziennie to podstawa!

Jak pielęgnować usta po kwasie hialuronowym?

Oprócz dostarczenia wody od wewnątrz, usta należy pielęgnować także, lub przede wszystkim, od zewnątrz. Ważna jest pielęgnacja ust preparatami nawilżającymi. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku specjalne produkty dedykowane ustom suchym i odwodnionym.

Kolejnym, bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na trwałość i jakość efektu, jest ochrona przeciwsłoneczna i nie chodzi tu tylko o stosowanie kremu z filtrem na twarz. W chwili obecnej na rynku znajdziemy sporo preparatów do ust z filtrami UVB i UVA.

Dlaczego to takie ważne?

Promieniowanie słoneczne wpływa na degradacje (rozkład) włókien kolagenowych, ale także kwasu hialuronowego. Nadmierna ekspozycja na słońce i brak stosowania pomadek z filtrami UV całorocznie, przyczyni się do szybszego zejścia efektu wypełnienia.

Dlatego ważny jest dobór odpowiedniego preparatu do pielęgnacji ust, który oprócz nawilżenia i natłuszczenia, będzie także chronił przed promieniowaniem słonecznym. Tu należy także wspomnieć, że promieniowanie UVA (w przeciwieństwie do UVB) jest obecne z nami cały rok, w tym samym natężeniu, niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych.

Jaki jest według mnie NAJLEPSZY preparat stosowany po zabiegu powiększania ust, którego stosowanie przedłuży efekty zabiegowe?

To bez wątpienia bestseller – Multivitamin Power Firm Dermalogica®

Krem Multivitamin Power Firm Dermalogica

To multiwitaminowy preparat nawilżająco ujędrniający o kompleksowym działaniu, który aktywnie wygładza zmarszczki pomagając odbudować strukturę skóry. Dzięki antyoksydacyjnym witaminom i ochronnym silikonom organicznym formuła jednocześnie chroni skórę i zwalcza wolne rodniki, zapobiegając jej starzeniu się. Sprawia, że skóra nabiera blasku i zyskuje młodszy wygląd. A co najważniejsze – preparat może być stosowany zarówno na okolicę ust oraz oczu, więc mamy podwójną korzyść z jego stosowania 🙂

Autor: Edyta Słupczewska
es@klinika-dermalogica.pl