Piękna, czyli zdrowa skóra – jak osiągnąć jej ideał

Stan naszej skóry nierozerwalnie łączy się z odzwierciedleniem stanu zdrowia całego organizmu. Na jej dobrą kondycję składają się idealnie skomponowana pielęgnacja domowa, wartościowa i zbilansowana dieta (w tym suplementacja aminokwasami, czyli substancjami o udowodnionej skuteczności w produkcji kolagenu, a także zwiększającymi efektywność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej – JALUPRO® Drink, będący prawdziwym eliksirem młodości), równowaga hormonalna, odpowiednia długość snu oraz aktywność fizyczna, czyli działania, na które my sami mamy wpływ każdego dnia. Często na wyglądzie skóry negatywnie odbijają się przewlekły stres, stosowanie używek, niedożywienie, nadmiar węglowodanów w diecie, przewlekłe choroby alergiczne i autoimmunologicznie. Tempo procesu starzenia się skóry jest niewątpliwie uwarunkowane genetycznie, ale w dzisiejszych czasach, mając do dyspozycji całe spektrum możliwości, jakie oferuje nowoczesna medycyna estetyczna, możemy mieć taką skórę, o jakiej marzymy, a to, kiedy uzyskamy jej ideał zależy od kilku kluczowych czynników – poznajmy je wraz z Edytą Słupczewską, właścicielką Kliniki 🙂 Absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, wydział Farmaceutyczny oraz największą pasjonatką zdrowego stylu życia, który w połączeniu z zabiegami wykonywanymi w Klinice oraz pielęgnacją domową gwarantuje sukces terapeutyczny w postaci idealnej skóry.

Zdrowa, a przede wszystkim piękna i zadbana skóra, to pragnienie każdego człowieka (a przynajmniej znacznej większości, dla których estetyka stanowi niezwykle istotny aspekt naszego życia). Czy zastanawialiście się jednak, co właściwie kryje się pod tymi słowami oraz jakie są konkretnie cechy skóry, którą uznajemy za idealną?

Zawsze powtarzam swoim pacjentom, a już szczególnie osobom, z którymi po raz pierwszy przeprowadzam analizę i konsultację, że to nie obecność zmarszczek świadczy o wyglądzie i młodości skóry. Zdarza się, że młode osoby również posiadają zmarszczki związane z ich ekspresją i mimiką twarzy, jednak mimo ich obecności ich skóra wygląda promiennie, a one same są postrzegane jako młode.

To co w takim razie świadczy o młodości?

Odpowiedź brzmi: idealna skóra oraz idealny owal twarzy – te 2 czynniki występują u młodych osób i skupiając się na ich poprawie będziemy wyglądać młodo i promiennie, a czas po prostu się dla nas zatrzyma!

Dbanie o skórę to dbanie o zdrowie całego organizmu

Dzięki temu, że skóra jest jednym z najważniejszych narządów ludzkiego ciała jej kondycja w bardzo dużym stopniu determinuje jakość naszego życia, dlatego należy o nią odpowiednio dbać. To nasz największy organ, ze średnią powierzchnią u dorosłego człowieka wynoszącą nawet 2 m². Jej trójwarstwowa struktura cechuje się elastycznością i wytrzymałością. Mieści w sobie między innymi naczynia krwionośne, torebki włosowe czy włókna kolagenowe i elastynowe.

Można powiedzieć, że to skóra zapewnia równowagę funkcjonowania całego organizmu. Chroni przed niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz – drobnoustrojami, zmiennością temperatury, niebezpieczeństwem promieniowania UV i ucisku, ale też bierze udział w syntezie witamin i hormonów, sprzyjając tworzeniu odporności i termoregulacji. Kondycja skóry w bardzo dużym stopniu determinuje jakość naszego życia, dlatego należy o nią odpowiednio dbać.

Jak osiągnąć idealną skórę, która stanie się naszą wizytówką?

Charakterystyczne cechy zdrowej skóry twarzy i całego ciała:

 1. Równowaga między nawilżeniem, a natłuszczeniem. Jeśli ta równowaga utrzymana jest na odpowiednim poziomie, skóra nie jest ani sucha, ani tłusta, woda nie odparowuje z niej w nadmiernej ilości, a gruczoły nie produkują zbyt dużo sebum. Nie występują więc miejscowe przesuszenia, skóra się nie łuszczy, a jednocześnie też nie błyszczy. Ma delikatny, zdrowy połysk i jest gładka w dotyku.
 2. Wyrównany koloryt, czyli brak obecności przebarwień i naczyń krwionośnych. Powiedzmy sobie szczerze, przebarwienia sprawiają, że nasza skóra wygląda na zmęczoną, przez co zmiany te dodają nam lat, z kolei nadmiernie rozszerzone naczynia krwionośne nie tylko są nieestetyczne, ale mogą być początkiem trądziku różowatego, który jest jednostką chorobową, a choroby należy leczyć 🙁
 3. Idealnie gładka powierzchnia, czyli brak blizn, nierówności i porów skórnych – gładka skóra równomiernie odbija światło, dzięki czemu skóra wygląda promiennie, świeżo, a my sami wyglądamy na wypoczętych.

Jeśli Twoja skóra nie jest w 100% ideałem o którym marzysz,
– możesz to zmienić!

Mało kto ma genetyczną skłonność do posiadania bezproblemowej, pięknej skóry. O wygraną w tej loterii tym trudniej, że współcześnie Twoja skóra narażona jest na kontakt z wieloma drażniącymi czynnikami, dlatego to normalne, że nie jest pozbawiona wad.
Zdecydowana większość osób, aby cieszyć się zdrową i zadbaną skórą, musi codziennie ją pielęgnować, korzystając z produktów idealnie dobranych do jej potrzeb, z przebadanym składem, który gwarantuje ich bezpieczeństwo oraz zintensyfikuje efekty terapeutyczne: https://klinika-dermalogica.pl/blog/idealna-pielegnacja-domowa/
Dla zdrowia i kondycji skóry, a co za tym idzie uzyskania jej piękna, najważniejsza jest stymulacja fibroblastów do produkcji zwiększonej ilości kolagenu i elastyny, dzięki czemu uzyskujemy wzrost jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Zawsze powtarzam swoim pacjentom, że jest tzw. ,,trójca” zabiegów, których stosowanie w odpowiedniej kolejności (ustalenie tej kolejności należy do profesjonalistów Kliniki Dermalogica) gwarantuje niesamowity sukces.

 1. Laseroterapia – zabiegi laserowe cieszą się ogromnym powodzeniem, a ja sama jestem ich największą zwolenniczką. Za pomocą zabiegów laserowych możemy zlikwidować niemalże każdy defekt estetyczny i uzyskać dokładnie taką skórę, o jakiej marzymy.
  laseroterapia alma harmony pro w Koszalinie
  W Klinice Dermalogica posiadamy całe spektrum urządzeń laserowych, aby idealnie dobrać odpowiednią platformę do konkretnego problemu skórnego. W przypadku likwidacji nadmiernie rozszerzonych naczyń krwionośnych oraz przebarwień, a przy okazji zwiększenia gęstości skóry wykorzystuje się technologię Dye – VL, czyli pierwsze wąskopasmowe źródło światła laserowego, dzięki czemu działa skuteczniej i przede wszystkim bezpieczniej niż inne urządzenia tego typu.

  Laser erbowy iPixel to jedyny taki laser ablacyjny z opatentowaną technologią i jeden z najnowocześniejszych urządzeń laserowych. Pozwala zlikwidować wszelkie nierówności, usunąć blizny (w tym potrądzikowe), rozstępy, odmłodzić skórę i wykonać jej resurfacing. Dodatkowo, frakcyjne działanie lasera powoduje, że w głębi skóry rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne.

  Laser ClearLift to pierwszy nieablacyjny laser Q – Switched (laser neodymowo – yagowy), który w zupełnie nieinwazyjny sposób spektakularnie poprawia kondycję skóry, wygładza zmarszczki, daje efekty wzrostu napięcia i rozświetlenia skóry. Zabieg ten jest polecany w przypadku skóry wymagającej dogłębnej regeneracji, ujędrnienia i natychmiastowego odmłodzenia. To idealny sposób na piękną i młodą skórę. Jego największą zaletą jest brak rekonwalescencji, co jest szalenie istotne w dzisiejszych czasach, gdzie codzienny pośpiech i częste kontakty międzyludzkie sprawiają, że od zabiegów wymagamy idealnych efektów i to w jak najkrótszym czasie niezbędnym na regenerację skóry. W przypadku lasera ClearLift zabieg może być wykonany w przerwie na lunch, a skóra młodnieje.
  (P.S. Zabieg ClearLift jest moim niekwestionowanym faworytem i jest to regularnie wykonywany przeze mnie zabieg, zresztą podobnie jak dla wielu znanych osób, m.in. Joanny Przetakiewicz, które od zabiegów oczekują niesamowitych efektów przy równoczesnym braku rekonwalescencji).
 2. Peelingi medyczne – nieinwazyjne zabiegi stosowane w celu usunięcia wierzchniej, zewnętrznej warstwy naskórka (uzyskujemy jej rozświetlenie i wygładzenie), ale dzięki temu, że substancje aktywne przenikają w głąb skóry prowadzą do jej przebudowy i zagęszczenia.
  Po wykonaniu zabiegów laserowych, minimum 2 – 3 zabiegi, można oczywiście na tym poprzestać likwidując daną problematykę lub wykonać kolejny krok w postaci odpowiednio dobranych peelingów medycznych (podobnie jak w przypadku technologii ClearLift istnieją najnowocześniejsze peelingi, które gwarantują niesamowite efekty bez widocznego złuszczania, dzięki czemu mogą być wykonywane o każdej porze roku, również latem – m.in. PQ Age, Valencia Peel, Ferulac, DNA Recovery Peel).
 3. Mezoterapia, czyli bezpośrednie dostarczenie substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą iniekcji. Istnieje szereg różnych preparatów wykorzystywanych podczas mezoterapii, ale będąc prawdziwą pasjonatką medycyny estetycznej, która wnikliwie weryfikuje wszelkie produkty i technologie, za flagowe preparaty o największym, udowodnionym klinicznie działaniu uważam Neuvia Hydro Deluxe oraz Xela Rederm.
  Pierwszy z nich, Neuvia, oprócz najwyższej na rynku zawartości wyjątkowo czystego kwasu hialuronowego zawiera dodatkowo 0,01% hydroksyapatytu wapnia, co znacząco zwiększa jego skuteczność – pobudza tkanki do produkcji kolagenu, a przez stymulację jego wytwarzania następuje wzrost nawilżenia, jędrności i elastyczności skóry.mezoterapia igłowa Neuvia Hydro DeLuxe
  Z kolei Xela Rederm to unikalne połączenie bursztynianu sodu i kwasu hialuronowego, a zabiegi wykonywane za pomocą tego preparatu należą do redermalizacji, czyli najnowszej metody wykorzystywanej w przypadku prewencji starzenia się. To jedyny preparat na rynku, który poprawia oddychanie komórkowe, a po jego podaniu wzrasta poziom energii w fibroblastach skóry (komórkach produkujących kolagen i elastynę).

I teraz coś, co postanowiłam zostawić na sam koniec, tak zwana wisienka na torcie 🙂

Zabiegi laserowe, peelingi medyczne oraz mezoterapia w połączeniu z odpowiednio dobraną pielęgnacją domową sprawią, że skóra będzie idealna, jednak jeśli borykamy się z opadnięciem tkanek, szczególnie widocznych w dolnej części twarzy (tzw. chomiki) istnieje sposób na ich pozbycie się, a tym sposobem jest urządzenie ULTRAFORMER III.ULTRAFORMER III Klinika Medycyny EstetycznejKoszalin

Urządzenie Ultraformer III to medyczny system wykorzystujący technologię HIFU, czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową, służącą do punktowego, precyzyjnego i kontrolowanego podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tkanka tłuszczowa i elementy powięziowe. W wyniku selektywnego podgrzania w tkankach dochodzi do koagulacji białka, a następnie intensywnej resyntezy kolagenu, prowadzącej do wzmocnienia, zagęszczenia i następczego obkurczania skóry i powięzi. W wyniku czego uzyskujemy przede wszystkim napięcie skóry oraz pobudzenie organizmu do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i przebudowy tkanek.

Jest to najmocniejszy, a zarazem bezinwazyjny zabieg służący do

S P E K T A K U L A R N E G O

odmłodzenia,
redukcji zmarszczek,
liftingu skóry twarzy i ciała,
likwidacji drugiego podbródka,
uniesienia opadającej powieki górnej,
odmłodzenia szyi oraz dekoltu,
ujędrnienia skóry ramion, brzucha, piersi, pośladków, ud i kolan,

a co jest w tym wszystkim niesamowite?

Że efekty pojawiają się już po 1 zabiegu!

 

,,Pod powierzchnią skóry, którą widzisz,
jest skóra, jakiej pragniesz.
Odkryj ją już dziś.”*

*wraz z profesjonalistami Kliniki Dermalogica 🙂

 

Autor: Edyta Słupczewska
es@klinika-dermalogica.pl