Peelingi chemiczne sekret świetlistego i zdrowego wyglądu skóry

Pacjenci Kliniki Dermalogica są świadomi, jak ważne jest systematyczne usuwanie martwych komórek naskórka w domu. Nasze bestsellerowe pudry złuszczające – Daily Mikrofoliant oraz Daily Superfoliant są stałymi elementami w pielęgnacji ich skóry. Należy jednak pamiętać o wykonywaniu profesjonalnych peelingów medycznych w Klinice, dopasowanych do potrzeb skóry oraz pory roku.

O tym czym są peelingi chemiczne, jakie są ich rodzaje oraz właściwości i zastosowanie opowiada kosmetolog Meri Davtyan, absolwentka studiów na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na wydziale farmaceutycznym, gdzie zdobyła tytuł magistra kosmetologii.

Co kryje się pod nazwą peeling chemiczny?

Są to mieszanki kwasów wraz z innymi substancjami pomocniczymi, które mają za zadanie w kontrolowany sposób uszkodzić skórę, wzmocnić ją oraz pobudzić odnowę komórkową. W praktyce oznacza to, iż pozbywamy się matowego i szarego wyglądu skóry, a działaniem długoterminowym jest produkcja nowego kolagenu oraz elastyny. Dzięki temu wypłycają się zmarszczki, skóra staje się napięta, ujędrniona, promienna oraz pozbawiona przebarwień. Ponadto zmniejsza się widoczność porów skórnych, skóra jest bardziej nawilżona oraz lepiej wchłania kosmetyki stosowane w pielęgnacji domowej, zwiększa się ich przenikalność oraz skuteczność. Głębokość działania peelingu jest uzależniona od potrzeb skóry oraz rodzaju użytego peelingu.

W Klinice Dermalogica dysponujemy szeregiem peelingów chemicznych dedykowanych dla różnych rodzajów skóry oraz ich wymagań, a wybór najbardziej odpowiedniego zabiegu odbywa się podczas indywidualnej konsultacji.

PQ AGE

Jednymi ze składników preparatu są kwas trójchlorooctowy (TCA), nadtlenek mocznika oraz koenzym Q10. Zabieg można wykonywać cały rok. Innowacyjność tego peelingu polega na tym, iż zapewnia głęboką odnowę komórkową oraz stymulację bez naruszenia powierzchni skóry, złuszczanie jest znikome bądź nie występuje.
Jest idealny dla osób, które chcą w nieinwazyjny sposób odmłodzić skórę, ujędrnić ją, rozjaśnić przebarwienia oraz osiągnąć promienny wygląd.

AZELAC PEEL

Peeling na bazie kwasu azelainowego oraz substancji aktywnych jest kierowany do osób z trądzikiem różowatym, skórą naczyniową i uwrażliwioną. Wycisza on skórę, niweluje towarzyszące krostki, grudki, reguluje produkcję łoju i rumień. Może być stosowany cały rok w zależności od nałożenia preparatu wykończeniowego.

FERULAC PEEL

Preparat posiada m.in. wysokie stężenie kwasu ferulowego, którego zadaniem jest silne działanie rozjaśniające oraz odmładzające. Zmiata wolne rodniki odpowiedzialne za szybsze starzenie się skóry. Jest zalecany dla osób z przebarwieniami, chcących odmłodzić skórę oraz zniwelować uszkodzenia skórne spowodowane czynnikami zewnętrznymi.

ACNELAN

To innowacyjny peeling dedykowany dla osób ze skórą trądzikową, stanami zapalnymi, grudkami, przebarwieniami pozapalnymi oraz bliznami. Bazuje on m.in. na kwasie salicylowym oraz szikimowym, które mają silne działanie przeciwzapalne, seboregulujące oraz bakteriobójcze. Dodatkowo linia posiada specjalistyczne produkty do pielęgnacji domowej, które działają synergicznie z zabiegiem.

NOMELAN

Jest preparatem złożonym z wielu kwasów m.in. kwasu kawowego, ferulowego, salicylowego, z retinolu oraz substancji pomocniczych, którego głównym działaniem jest zwalczenie fotostarzenia, różnego rodzaju przebarwień oraz płytkich i głębokich zmarszczek. Należy do peelingów średniogłębokich, dzięki czemu pobudza odnowę komórkową. Złuszczanie przy tym zabiegu należy do silniejszych.

COSMELAN

Dedykowany do usunięcia najbardziej uporczywych przebarwień różnego pochodzenia.
Jest jedną z najskuteczniejszych terapii rozjaśniających, której efekty są udowodnione klinicznie – aż 99% przebarwień usuwa się w 95%!
Zawiera silne substancje depigmentujące, takie jak: arbutyna, kwas kojowy, palmitynian retinolu oraz kwas askorbowy. Należy być przygotowanym do silnej odnowy skóry oraz złuszczania. Kuracja składa się z zabiegu w Klinice jakim jest nałożenie skoncentrowanej maski, którą Pacjent zmywa samodzielnie w domu po upływie odpowiedniego czasu. Leczenie jest kontynuowane poprzez stosowanie specjalistycznych kosmetyków, które są nieodzowną częścią całej terapii oraz osiągnięcia fenomenalnych efektów.

Zapraszamy do Kliniki Dermalogica, gdzie nasi specjaliści dobiorą najbardziej odpowiedni peeling chemiczny oparty na potrzebach Twojej skóry, aby osiągnąć efekt promiennej i zdrowej skóry.

Autor: Meri Davtyan
md@klinika-dermalogica.pl