egzosomy

EGZOSOMY – Przyszłość w walce o zdrową i napięta skórę

Dla niektórych osób słowo EGZOSOMY to pojęcie dość obce, o mocno naukowym wydźwięku. Natomiast najnowsze badania naukowe prezentują siłę tych nanopęcherzyków, wskazując ich rewolucyjną funkcję w kontekście poprawy kondycji skóry na każdej płaszczyźnie.

Czym są egzosomy, w jaki sposób poprawiają stan naszej skóry oraz w jakich zabiegach są wykorzystywane opowie Karolina Szuplak, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, oddział Collegium Medicum im. Ludwiga Rydygiera w Bydgoszczy, specjalistka i Skin Expert w doborze najbardziej zaawansowanych produktów do pielęgnacji domowej.

Warto nadmienić, że badania nad egzosomami zostały nagrodzone trzykrotnie Nagrodą Nobla, co potęguje ich niezwykle istotną rolę we współczesnej medycynie.
Egzosomy pochodzą z komórek macierzystych pobieranych z krwi pępowinowej. Są nośnikiem białek, lipidów czy kwasów nukleinowych. To absolutny przełom w medycynie estetycznej i kosmetologii.

Klinika Dermalogica jako pionier kosmetologii i medycyny estetycznej w Polsce jest jednym z pierwszych miejsc, które wprowadziło i skutecznie wykorzystuje egzosomy w swoich zabiegach.

Wykazano, że egzosomy pochodzące z mezenchymalnych komórek macierzystych (MSC):

 • Zwiększają syntezę kolagenu i elastyny;
 • Wspierają różnicowanie komórkowe;
 • Wspomagają procesy naprawcze tkanek;
 • Wzmacniają angiogenezę – powstawania sieci naczyń włosowatych;

Jakie są wskazania do terapii egzosomami?

– Terapia ta może być stosowana u wszystkich pacjentów, z każdym rodzajem skóry, bez ryzyka podrażnienia i działań niepożądanych. W przypadku młodszej skóry zabieg działa zapobiegawczo i przeciwstarzeniowo, regulując procesy komórkowe. Natomiast u starszych pacjentów, u których doszło do uszkodzeń i obniżenia jakości komórek, widzimy zastąpienie starzejących się komórek macierzystych nowymi.

Mówi Dr Andrew R. Christie – światowej sławy dermatolog.

Jakie są efekty po terapii egzosomami ?

 • Ujędrnienie i zagęszczenie skóry;
 • Poprawa elastyczności i napięcia skóry;
 • Lepsze nawilżenie, ukrwienie i odżywienie tkanek;
 • Wyrównanie struktury naskórka;
 • Wygładzenie skóry;
 • Spłycenie zmarszczek;
 • Zmniejszenie blizn potrądzikowych;
 • Rozświetlenie skóry i promienny blask;

Jakie są efekty po terapii egzosomami

Zabieg z wykorzystaniem egzosomów

Klinika Medycyny Estetycznej Dermalogica wprowadziła najnowszą procedurę, która pozwala skutecznie dostarczyć egzosomy w głąb skóry pacjenta. Frakcyjne mikronakłuwanie skóry za pomocą aparatury DERMAPEN 4 zwiększa poziom przenikania tych nanopęcherzyków bez naruszania ich integralności.

W trakcie procedury zabiegowej, podczas jednej sekundy
wprowadzane jest w głąb skóry

KILKA MILIARDÓW EGZOSOMÓW.

Egzosomy wprowadzane przy użyciu preparatu DP Dermaceuticals MG-EXO-SKIN mają 12 godzinny okres trwania i możliwości komunikacji z naszymi komórkami. Dlatego niezwykle ważnym etapem jest regularne stosowanie ich w codziennej pielęgnacji.

DP Dermaceuticals EXO SKIN to pierwsze w Polsce serum oparte na technologii egzosomów pochodzących z mezenchymalnych komórek macierzystych. Dodatkowo wzbogacone jest o kwas hialuronowy, witaminę C, cynk, D-panthenol i wyciągi roślinne o silnym działaniu antyoksydacyjnym.

exoskin

Egzosomy zrewolucjonizowały współczesną kosmetologię i medycynę estetyczną.

 To przyszłość w walce o zdrową, piękną i napiętą skórę.

 Poznaj ich moc!

Autor: Karolina Szuplak
ks@klinika-dermalogica.pl